06:23 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Sukčiautojų aukos manė, kad perveda pinigus už senovinio automobilio pirkimą, o iš tikrųjų siuntė didžiules sumas fiktyvioms transporto įmonėms

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Niujorko pietinės apygardos prokuratūra pateikė kaltinimus dešimčiai išeivių iš Baltijos šalių dėl didelio masto sukčiavimo ir pinigų plovimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į Niujorko prokuratūrą.

  Žalos suma neatskleidžiama.

  Lietuvoje, Latvijoje, Suomijoje ir JAV buvo sulaikyti Martinsas Apskalnsas, Pavelsas Berncsas, Janis Bernsas, Raitis Grigorjevsas, Sergejus Loginsas, Diana Maksimovič, Agris Petrovsas, Igorsas Pirinsas, Valtersas Volksonsas ir Vladislavas Zapolskis.

  Pasak prokuroro Džefrio S. Bermano, manoma, kad kaltinamieji naudojo platų fiktyvių pardavėjų ir senovinių automobilių kolekcininkų tinklą, kad apgautų klientus.

  "Manydamos, kad perveda pinigus už senovinio automobilio pirkimą, aukos iš tikrųjų siuntė didžiules sumas fiktyvioms transporto įmonėms, kurios, remiantis tyrimo versija, kaltinamųjų panaudotos kaip pinigų išviliojimo iš lengvatikių klientų įrankis", — teigiama pranešime.

  Pasak FBI direktoriaus pavaduotojo Viljamo Suinio Jaunesniojo, "šios aferos aukos ne tik tikėjo, kad gaus tai, už ką sumokėjo, bet dažnai turėjo ir toliau mokėti paskolą už automobilį, kurio taip ir nepamatė".

  Prokuratūra praneša, kad kiekvienam sulaikytajam pateikti kaltinimai dėl sąmokslo, siekiant įvykdyti sukčiavimą ir banko aferas. Pagal šiuos kaltinimus numatoma maksimali bausmė iki 30 metų laisvės atėmimo.

  Be to, vienas iš įtariamųjų apkaltintas sąmokslu su tikslu plauti pinigus, o už tai numatoma maksimali bausmė — 20 metų laisvės atėmimo.

  Dar šia tema

  Panevėžietis kaltinamas padaręs daugiau kaip 250 nusikaltimų
  Vienos Lietuvos įmonės direktorius įtariamas sukčiavimu su durpėmis
  Lietuvoje už sukčiavimą nubaustas "Utenos melioracijos" vadovas
  Tegai:
  sukčiavimas, pinigų plovimas, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos