00:22 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)
  94

  Annegret Kramp-Karrenbauer įsitikinusi, jog nebeįmanoma sustabdyti "Nord Stream-2" projekto, nes jau priimti esminiai sprendimai

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininkė Annegret Kramp-Karrenbauer sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas negali būti tiesiog sustabdytas, pagrindiniai sprendimai jau priimti.

  Angela Merkel, vadovaujanti Vokietijos vyriausybei nuo 2005 metų, anksčiau pranešė, kad neketina pretenduoti į CDU pirmininkės postą, be to, 2021 metais ji nebandys vėl tapti kanclere.

  Gruodžio pradžioje Hamburge CDU suvažiavimo metu partijos pirmininke išrinkta Kramp-Karrenbauer.

  ""Nord Stream-2" man, kaip ir kitiems, tikrai nėra tas projektas, kuriam pritariu visa širdimi. Tačiau pagrindiniai sprendimai jau priimti anksčiau. Negalima tiesiog pasukti atgal. Be to, turime pakankamai teisėtų ekonominių interesų energijos tiekimo srityje", — sakė Kramp-Karrenbauer interviu "Internationale Politik".

  "Tai ekonominis projektas, kurį buvusi Vokietijos vyriausybė jau senai apleido. Be to, net ir šaltojo karo metu palaikėme ekonominius santykius su Rusija. Jie buvo stabilūs", — sakė CDU vadovė.

  Kramp-Karrenbauer teigimu, "Nord Stream-2" atžvilgiu egzistuoja prieštaravimų tarp Vokietijos, Ukrainos, kitų Rytų Europos šalių ir Jungtinių Valstijų interesų. Ji pažymėjo, kad amerikiečiai, be abejonės, siekia savo ekonominių ir politinių interesų.

  "Klausimas, ar Vokietija taps priklausoma nuo Rusijos dujų, yra pagrįstas. Tik dabar mes statome ir SGD terminalus, pavyzdžiui, skirtus Amerikos dujoms. Taigi, nematau jokio didelio priklausomybės pavojaus", — pabrėžė Kramp-Karrenbauer.

  Ji pridūrė, jog būtina "pripažinti, kad dujotiekio statybos jau neįmanoma sustabdyti, nes jau pasirašytos sutartys ir suteikti leidimai".

  Kramp-Karrenbauer taip pat sukritikavo JAV grasinimus taikyti sankcijas dėl šio projekto.

  "Ne pats geriausias bendravimo būdas tarp partnerių ir draugų, kai vienas kitam grasina sankcijomis", — sakė ji.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

  Prieš "Nord Stream-2" taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir paragino jo nepolitizuoti.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (367)

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius paragino Vokietiją didinti išlaidas gynybai dėl "Rusijos grėsmės"
  Vengrijos URM vadovas įvertino Vakarų požiūrį į Rusiją kaip veidmainystę
  Žiniasklaida: ES dujų direktyvos pataisos apgins "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Angela Merkel, Annegret Kramp-Karrenbauer, Nord Stream 2 AG

  Svarbiausios temos