08:40 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Anot karininko, JAV, pasitraukdamos iš INF, pasielgė neatsakingai Europos atžvilgiu

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Buvęs NATO Karinio komiteto vadovas, Vokietijos karinių oro pajėgų generolas Harald Kujat interviu "Bayerischer Rundfunk" aršiai sukritikavo Jungtines Valstijas už pasitraukimą iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF).

  Jo nuomone, toks žingsnis reiškia, kad Vašingtonas atsisakė savo įsipareigojimų Europos sąjungininkų atžvilgiu.

  "Tai yra Europos sąjungininkų saugumo išdavystė", — sakė Kujat.

  Jis pridūrė, kad INF sutarties pažeidimo pasekmės sunkiai paveiks visas valstybes.

  "Viskas, kas vyks nutraukus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį, bus blogiau nei tai, ką mes turime šiuo metu", — sakė karininkas.

  INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis >>

  Be to, Kujat išreiškė viltį, kad Rusija ir Jungtinės Valstijos sugebės išlaikyti sutartį, o tam, jo nuomone, valstybės turi atgaivinti abipusius patikrinimus, kurie nutrūko 2001 metais.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis pasirašyta 1987 metais ir įsigaliojo 1988 metų birželio 1 dieną.

  Raketos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Аньков

  Pernai spalio mėnesį JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad Vašingtonas pasitrauks iš INF sutarties, nes Maskva nesilaiko savo įsipareigojimų. Kita vertus, JAV nepateikė įrodymų, kad Rusija pažeidė sutartį.

  Gruodžio pradžioje JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paragino Rusiją grįžti prie INF sutarties įgyvendinimo per du mėnesius. Valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Andrėja Tompson patarė Maskvai atsisakyti 9M729 (SSC-8) raketos arba pakeisti sistemą taip, kad jos skrydžio nuotolis nepažeistų INF sutarties nuostatų.

  Atsakydamas į tai, Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas sakė, kad Maskva nesukūrė ir neišbandė nė vienos raketos, kuriai galėtų būti taikoma INF sutartis arba jos nuostatomis numatytas skrydžio nuotolis, tai susiję ir su nurodyta 9M729 raketa.

  Vasario 2 dieną Vašingtonas sustabdė savo įsipareigojimus pagal INF sutartį. Tą patį padarė ir Maskva. Be to, Putinas pareikalavo nebevykdyti derybų su Jungtinėmis Valstijomis dėl nusiginklavimo. Jis pažymėjo, kad Vašingtonas visuomet ieško pretekstų tam, kad galėtų griauti pasaulio saugumo sistemas, ir nepalaiko jokių Rusijos pasiūlymų nusiginklavimo klausimais.

  Dar šia tema

  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Rusijos URM pažadėjo daryti viską, kad Baltijos šalyse nebūtų JAV raketų
  Tegai:
  Europa, NATO, JAV, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF)

  Svarbiausios temos