23:50 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Ukrainos valdžios institucijų nesugebėjimo arba nenoro susidoroti su vidaus problemomis fone skambanti kovinga Kijevo retorika Donbaso atžvilgiu nepadės pasiekti bendro susitarimo

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusija ragina Vakarus padaryti įtaką Kijevui, kad Ukrainos valdžios institucijos imtųsi realių veiksmų krizei šalyje išspręsti, ketvirtadienį pareiškė Rusijos nuolatinis atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius.

  Rusijos atstovas kalbėjo ESBO nuolatinės tarybos posėdyje apie padėtį Ukrainoje. Lukaševičiaus kalbos tekstas paskelbtas Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  "Mes raginame Vakarų partnerius panaudoti visą esamą įtaką Kijevui, kad Ukraina atsisakytų nekonstruktyvios propagandos retorikos ir pradėtų realius žingsnius Ukrainos vidaus krizei išspręsti", — sakė Aleksandras Lukaševičius.

  Pasak jo, Ukrainos valdžios institucijų nesugebėjimo arba nenoro susidoroti su vidaus problemomis fone skambanti kovinga Kijevo retorika Donbaso atžvilgiu nepadės pasiekti bendro susitarimo.

  Nuo 2014 metų balandžio mėnesio Kijevo valdžia vykdo karines operacijas prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, paskelbusias nepriklausomybę po perversmo. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

  Maskva ne kartą kaltinta kišimusi į Kijevo reikalus, tačiau ji kategoriškai tai paneigė ir pabrėžė, kad nėra Ukrainos konflikto ir įvykių Donbase šalis, bet, atvirkščiai, yra suinteresuota, kad nesutarimai būtų kuo greičiau išspręsti.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: prokuratūra tyrinėja lietuvių dalyvavimą Donbaso konflikte
  ES ketina suteikti Kijevui 50 mln eurų paramą Donbaso atkūrimui
  JAV skirs 65 mln dolerių Donbaso "priklausomybei nuo Rusijos mažinti"
  Ukraina virš Donbaso pakėlė aviaciją
  Putinas pasiūlė Trampui surengti referendumą dėl Donbaso, rašo "Bloomberg"
  Porošenko pasirašė dekretą dėl Kijevo nekontroliuojamų Donbaso ribų
  Tegai:
  Donbasas, valdžia, Ukraina

  Svarbiausios temos