03:16 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Europos svajonės apie karinę autonomiją nuo JAV kelia grėsmę, nes "apie kokią autonomiją galime kalbėti, jei visi sprendimai priimami už vandenyno"

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Deja, Europos poziciją dėl INF sutarties šiandien nustato Vašingtonas, Miuncheno konferencijos saugumo klausimais metu žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško.

  "Deja, šiuo metu Vašingtonas lemia Europos poziciją. Ir tai apskritai slegia", — pasakė Gruško, atsakydamas į "RIA Novosti" klausimą, kaip jis vertina Europos reakciją į JAV pasitraukimą iš sutarties.

  Jis pridūrė, kad Europos svajonės apie karinę autonomiją nuo JAV kelia grėsmę, nes "apie kokią autonomiją galime kalbėti, jei visi sprendimai priimami už vandenyno".

  Raketa 9М729, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau pranešė, kad Vašingtonas vasario 2 dieną pradės Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties nutraukimo procedūrą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tą pačią dieną pranešė, kad Rusijos Federacija atsakys į Jungtinių Valstijų sprendimą pasitraukti iš INF sutarties ir taip pat nustos laikytis sutarties sąlygų.

  Rusijos vadovas pažymėjo, kad Rusija nedalyvaus Maskvai brangiai kainuojančiose ginklavimosi varžybose. Be to, Vladimiras Putinas pridūrė, kad visi Rusijos Federacijos pasiūlymai nusiginkluoti "galioja ir durys yra atviros", tačiau teigė, kad nebus imtasi jokios iniciatyvos dėl derybų šiuo klausimu.

  Dar šia tema

  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Putinas sustabdė Rusijos dalyvavimą INF sutartyje
  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Tegai:
  vandenynas, Europa

  Svarbiausios temos