20:41 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  115

  NATO vadovas teigia, kad JAV karinis buvimas Europoje sukuria Amerikos saugumo interesų platformą

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. JAV karinis buvimas Europoje yra būtinas ne tik jos saugumui užtikrinti, bet ir tam, kad jėgos būtų nukreiptos už regiono ribų, penktadienį Miuncheno konferencijoje sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, praneša RIA Novosti.

  "Europos interesas — stipri NATO, nes JAV ir Kanada teikia paramą. Bet ir JAV suinteresotos stipria NATO organizacija", — diskusijoje su forumo dalyviais sakė Stoltenbergas.

  Pasak jo, "Amerikos karinis buvimas Europoje skirtas ne tik Europos apsaugai, bet ir tam, kad jėgos būtų nukreiptos už Europos ribų, o tai daugelį metų buvo JAV interesas".

  "Jei Afganistane susižeidžia JAV karys, jis vežamas į Vokietiją. JAV vadovybė, atsakinga už Afriką, yra ne Afrikoje, o Štutgarte. Nėra jokių abejonių, kad JAV karinis buvimas Europoje yra būtinas tam, kad tam tikru mastu būtų sukurta Amerikos saugumo interesų platforma", — sakė NATO generalinis sekretorius.

  Stoltenbergas taip pat paskelbė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas kiekviename susitikime patvirtina savo įsipareigojimus Aljansui, šiuo atžvilgiu jis neturi jokių abejonių.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas grasino pasitraukti iš Aljanso dėl neišspręstų finansinės naštos paskirstymo problemų ir padidėjusių gynybos išlaidų. "New York Times" rašė, kad NATO rėmėjai Jungtinėse Valstijose baiminosi, jog Amerikos prezidentas gali iškelti išstojimo iš Aljanso klausimą.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
  Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero
  NATO ir toliau sudaro slogią atmosferą Europoje
  Suomija pabrėžė NATO pajėgų buvimo Baltijos regione svarbą
  Tegai:
  Europa, NATO karinis buvimas, JAV, NATO

  Svarbiausios temos