13:36 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)
  127

  Merkel pareiškė, kad Europa nėra suinteresuota nutraukti santykius su Rusija, be to, Vokietijos kanclerė pabrėžė, kad sankcijos prieš Rusiją turėtų būti aptariamos centralizuotai

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Europa nėra suinteresuota nutraukti santykius su Rusija, sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel Miuncheno saugumo konferencijoje, pranešė RIA Novosti.

  "Sąmoningas Rusijos politinis pašalinimas — tai neteisinga, manau, kad tai strategiškai klaidinga mums. Europa neturi jokio strateginio tikslo nutraukti visus santykius su Rusija", — sakė Merkel.

  Be to, ji pabrėžė, kad sankcijos Rusijai turėtų būti aptariamos centralizuotai, o ne vienašališkai.

  "Aš prašau skelbti sankcijas Rusijai, pavyzdžiui, plėsti apribojimus dėl aktualaus incidento Kerčės sąsiauryje, iš anksto kartu susitarę. Mes negauname naudos dėl to, kad kiekvienas skelbia atskiras sankcijas", — sakė Merkel.

  Anksčiau aukšto rango ES struktūrų šaltinis žurnalistams sakė, kad ES šalys aptarė galimas sankcijas, susijusias su incidentu Kerčės sąsiauryje, tačiau derinimas nebus baigtas iki vasario 18 dienos, kai Briuselyje susitiks užsienio reikalų ministrai.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Lietuvos sankcijos

  Iš karto po incidento Europos Sąjunga atsisakė sugriežtinti sankcijas prieš Rusiją. Lietuva tapo vienintele ES šalimi, kuri įvedė sankcijas keliems Rusijos piliečiams.

  RF URM atstovės Marijos Zacharovos trumpoji konferencija.
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Gruodžio viduryje rezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė apie nacionalines Lietuvos sankcijas prieš Rusiją po incidento Kerčės sąsiauryje. Vėliau Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria paragino Europą taikyti "žymiai efektyvesnes ir platesnes sankcijas" Rusijai. Rezoliucijoje Seimas siūlė Rusijos Federacijai pateikti šiuos reikalavimus: Maskva turi skubiai perduoti Kerčės sąsiaurį ir "okupuotas" teritorijas Jungtinių Tautų Organizacijos kontrolei, taip pat, paleisti visus sulaikytus ir įkalintus Ukrainos piliečius "karo belaisvius".

  Šią savaitę JAV senatoriai-demokratai ir respublikonai pristatė įstatymo projektą, kuris, jei bus priimtas, sukels rimtas naujas sankcijas, kurios turės poveikį Rusijos bankininkystės ir energetikos sektoriams bei ​​Rusijos valstybės skolai.

  Beprotiškos ir beprasmės: JAV ruošiasi taikyti naujas sankcijas Rusijai >>

  Sankcijas siūloma įvesti dėl "kišimosi į rinkimus JAV", "kenkėjiškos įtakos Sirijai" ir "agresijos Ukrainoje". Amerikos senatoriai, be kita ko, pasiūlė taikyti sankcijas Rusijos Federacijos laivų statybos sektoriui, jei Rusija pažeidė laivybos laisvę Kerčės sąsiauryje. Maskva jau ne kartą atmetė šiuos kaltinimus.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys nusivylė JAV atsaku į incidentą Kerčės sąsiauryje
  Bundestagas prognozuoja santykių su Rusija pablogėjimą
  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  Tegai:
  JAV, ES, Rusija, sankcijos

  Svarbiausios temos