20:01 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  JAV audito departamentas atliko kariuomenės analizę ir nustatė, kad valstybės kovinė parengtis pastebimai nusileidžia "priešininkų" kariuomenių parengčiai

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų audito tarnyba pripažino, kad JAV kariuomenės kovinė parengtis pastaraisiais metais žymiai susilpnėjo, praneša RT su nuoroda į departamento ataskaitą.

  Ataskaitoje pažymima, kad bendras kovinės parengties lygis išlieka žemas ir net nuo 2013 metų nėra jokių pagerėjimo rodiklių. Dokumento autoriai tokios situacijos priežastimis nurodo tai, kad Jungtinės Valstijos dalyvauja kariniuose konfliktuose ir valstybė nėra koknkrečiai apibrėžusi karinių struktūrų skaičiaus mažinimo ir jų finansavimo.

  Kartu pranešime pažymima, kad JAV "priešininkai" pastaraisiais metais padidino savo karinį potencialą.

  "Pagrindinis JAV kariuomenės vadovybės tikslas yra atkurti kovinę parengtį <...> ir pasiruošti galimoms didelio masto karinėms operacijoms prieš pasaulinio lygio konkurentus, tokius kaip Rusija ar Kinija", — rašo pranešimo autoriai.

  Jie pabrėžia, kad pastaruoju metu Pentagonas turi priimti sudėtingus sprendimus. Situaciją apsunkina kibernetinių operacijų ir elektroninio karo įgulos aprūpinimo problemos ir karinio personalo, gebančio dirbti su priešraketiniais komleksais "Patriot" ir THAAD, trūkumas.

  Galingiausios pasaulio kariuomenės
  © Sputnik /
  Galingiausios pasaulio kariuomenės

  Dar šia tema

  JAV konfrontacijoje su Rusija nusprendė pasikliauti branduoliniu arsenalu
  NATO bazės Latvijoje gali būti sunaikintos per kelias minutes
  JAV pavadino Lenkiją Rusijos sutramdymo "raktu"
  Lenkija iš JAV įsigis 20 raketų paleidimo įrenginių "HIMARS"
  Didžioji Europos kariuomenė "gynybai nuo JAV ir Rusijos": Putinui tai patinka
  Tegai:
  JAV kariuomenė, kariuomenė, JAV

  Svarbiausios temos