02:49 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  198

  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas pareiškė, kad Bundestage išreikšta bendra Europos institucijų nuomonė

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Rusijos Federacijos Dūmoje Vokietijos politikų pareiškimą apie sankcijas Rusijos Federacijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje pavadino "nuovargio nuo Ukrainos isterijos signalu", rašo RIA Novosti.

  Valstybės Dūmos deputatas iš Sevastopolio Dmitrijus Belikas sakė, kad bendra Europos institucijų nuomonė buvo išreikšta Bundestage.

  "Ukrainai buvo aiškiai pasakyta: mes pavargome nuo jūsų problemų. Karinės pagalbos ir, tuo labiau, konflikto su Rusijos Federacija, nesitikėkite. Štai jums Rusijos saugumo pajėgų sankcijų sąrašai, ir gana, nėra ko savivaliauti užsienio teritoriniuose vandenyse", — sakė jis. 

  Belikas taip pat pabrėžė, kad aukščiausieji ES pareigūnai tikriausiai yra dėkingi Bundestago deputatui, kuris išreiškė tokį požiūrį, nes jie patys negali oficialiai to paskelbti.

  Anksčiau Miuncheno saugumo konferencijoje Laisvųjų demokratų partijos vadovo pavaduotojas Bundestage Aleksandras Lambsdorfas pavadino sankcijas prieš Rusijos Federaciją dėl incidento Juodojoje jūroje "aukso viduriu" ir paprieštaravo karinei eskalacijai.

  Kerčės sąsiauryje sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka.
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Lambsdorfas išreiškė savo poziciją po to, kai Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl pranešė, kad ES nusprendė Rusijai taikyti naujas sankcijas.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Estija ragino nemažinti dėmesio incidentui Kerčės sąsiauryje
  Baltijos šalys nusivylė JAV atsaku į incidentą Kerčės sąsiauryje
  Per Kerčės sąsiauryje kilusį laivų gaisrą žuvo dešimt žmonių
  Krymas paragino Vakarus nustoti grasinti dėl Kerčės sąsiaurio
  Tegai:
  Europa, Rusijos Dūma

  Svarbiausios temos