10:28 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje

  Britanija ketina padidinti savo karinį buvimą Arktyje dėl Rusijos

  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Pasak Britanijos gynybos ministro, pagal naująją dešimties metų programą, kariai treniruosis su kolegomis iš Norvegijos, o lėktuvai "Poseidon" vykdys skrydžius virš Arkties

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ginkluotosios pajėgos padidins savo buvimą Arktyje, kad užtikrintų NATO šiaurinio flango "apsaugą" nuo Rusijos, praneša laikraštis "Telegraph".

  Taip teigė Karalystės gynybos ministras Gavinas Viljamsonas (Gavin Williamson) savo vizito į Britanijos jūrų pėstininkų padalinį, esantį Norvegijos karinėje bazėje, metu.

  Pasak jo, pagal naująją dešimties metų programą, daugiau nei tūkstantis jūrų pėstininkų kasmet dalyvaus treniruotėse su Norvegijos kariais.

  Be to, 2020 metais skrydžius virš Arkties pradės nauji priešlaiviniai lėktuvai P-8 "Poseidon", kad "atsispirtų" Rusijos povandeninių laivų aktyvumui.

  "Mes kalbame apie savo įgūdžių ištobulinimą žemų temperatūrų sąlygomis, mokymąsi iš tokių ilgalaikių sąjungininkų kaip Norvegija, arba apie grėsmių nustatymą, pasitelkus "Poseidon". Mes išliksime budrūs, esant naujiems iššūkiams", — pareiškė ministras.

  Kaip pažymi laikraštis, kitais metais devyni nauji lėktuvai "Poseidon" bus pristatyti į Karinių oro pajėgų bazę Škotijos Lossimutho mieste. Čia jie vykdys žvalgybinius skrydžius virš Tolimosios Šiaurės ir Šiaurės Atlanto. Viena iš šių orlaivių funkcijų yra branduolinių povandeninių laivų apsauga.

  Viljamsonas reguliariai skambiai pasisako prieš Rusiją. Praėjusią savaitę Miuncheno saugumo konferencijoje jis skyrė kalbos dalį Rusijai, dar kartą paskelbęs apie grėsmę, kylančią iš Maskvos, apie "žmonių gyvenimo nepaisymą Britanijos gatvėse", apie "Ukrainos laivų užgrobimą" ir Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties pažeidimą.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad aljansas žino apie tai, tačiau NATO naudoja Vakarų isteriją, kad padidintų savo karinius kontingentus prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius paragino Vokietiją didinti išlaidas gynybai dėl "Rusijos grėsmės"
  Idiotizmas kaip grėsmė nacionaliniam saugumui. Atsiprašant
  Apklausa atskleidė Vokietijos gyventojų požiūrį į "Rusijos grėsmę"
  Tegai:
  Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos