23:24 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
  123

  Simonian pabrėžė, kad "CNN" tiesiog privertė "Facebook" ištrinti paskyras

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Daugelio paskyrų blokavimas socialiniame tinkle "Facebook" po "CNN" paskelbto reportažo yra atvira geopolitinė konfrontacija, sakė "RT" televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, praneša RIA Novosti.

  ""CNN" dar kartą pasireiškė kaip dešinioji Valstybės departamento, NATO ir visko, kas su ja susiję, ranka. Taip pat pasielgė ir "Facebook". "CNN" net neslepia, kad padarė savo vadinamąjį tyrimą, o jei tiksliau — sukūrė šantažuoti skirtą medžiagą, tiesioginiu fondo, kurį finansuoja NATO ir Valstybės departamentas, nurodymu", — sakė ji.

  Simonian pabrėžė, kad "CNN" tiesiog privertė "Facebook" ištrinti paskyras.

  ""Facebook" taip bijo, kad vėl bus apkaltintas, jog padeda rusams kištis ir naikinti JAV demokratiją, kad net neabejodamas vos per kelias minutes ištrynė paskyrą, kuri turėjo 4 mln. sekėjų. "Facebook" neturėjo jokių skundų dėl šio kanalo vaizdo turinio, bet kai "CNN" paskambino ir paklausė: "Kaip jūs galite leisti šiam rusui bendrauti su mūsų visuomene?", "Facebook" tiesiog panaikino šią paskyrą", — pridūrė ji.

  "RT" vyriausioji redaktorė pabrėžė, kad toliau bus dar blogiau.

  "Niekas jau net nebando tikėti laisve ar net kalbėti apie bet kokią laisvę, tai yra atvira geopolitinė konfrontacija, kurioje žiniasklaidos priemonės veikia kaip tikras, absoliutus įrankis. Aš nežinau, ar būtent šiam tikslui jos ir buvo sukurtos, bet šiuo metu susidaro būtent toks įspūdis," — pridūrė Simonian.

  Paskyrų blokavimas

  Anksčiau "Facebook" užblokavo keturių nepriklausomų "Maffick Media" projektų — nepriklausomų žurnalistų grupės, priklausančios "Ruptly", paskyras.

  Tuo tarpu "CNN" paskelbė vaizdo siužetą, kuriame aiškinama, kad šios paskyros neva yra "susijusios su "RT".

  Projektai skelbė vaizdo įrašus, susijusius su istorija, naujienomis, socialiniais klausimais ir aplinka. "Facebook" projektams apie paskyrų blokavimą nepranešė ir neatskleidė tokio sprendimo priežasties.

  Paskyros buvo užblokuotos, praėjus kelioms valandoms po "CNN" paskelbtos vaizdo medžiagos. Kaip pažymi "CNN", kanalas pradėjo ruošti reportažą po to, kai gavo informacijos iš Vokietijos Maršalo fondo analitinio centro. Rusijoje nepageidaujama organizacija pripažintas Vokietijos Maršalo fondas yra JAV nekomercinė organizacija, finansuojama JAV vyriausybės, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, NATO, JAV gynybos korporacijų ir kitų organizacijų.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Kasčiūnas nori ištirti, ar lietuvių duomenimis per Facebook nepasinaudojo Rusija
  "Facebook" gali gauti milijardinę baudą dėl asmens duomenų nutekėjimo
  Tegai:
  Facebook, CNN, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos