04:06 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  257

  Nauja tanko T-90 versija pasižymi dinamiška apsauga, galingesniu dyzeliniu varikliu, patobulintu šiluminiu matuokliu, skaitmeniniu kompiuteriu ir perdarytu bokštu

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Nauja "pražūtingo" tanko T-90 eksporto modifikacija su pavadinimu T-90MS skiriasi daugeliu svarbių patobulinimų, taip pat turi gerą eksporto potencialą, rašo JAV portalas "The National Interest".

  T-90MS yra modernizuota tanko T-90, kuris buvo pagrindinis Rusijos šarvuotosioms pajėgoms nuo 1990-ųjų pradžios iki 2011 metų, eksporto versija, rašo "The National Interest".

  Palyginti su kita tanko eksporto modefikacija — T-90S, naujoje kovinėje mašinoje yra keletas svarbių patobulinimų, nurodo portalas.

  Taigi, T-90MS pasižymi galingesniu 1130 arklio galių dyzeliniu varikliu V-92S2F, patobulintu šiluminiu matuokliu, skaitmeniniu kompiuteriu, navigacijos sistema "GLONASS" ir perdarytu bokštu, pažymi straipsnio autorius. Tarp "įspūdingiausių" pokyčių jis taip pat pabrėžia dinamišką apsaugą, kuria aprūpinta kovinė mašina.  

  Autoriaus teigimu, pagrindinės tanko savybės pabrėžia būtent jo eksporto potencialą. Taigi, siekdamas sumažinti gamybos sąnaudas, T-90MS gamintojas "Uralvagonzavod" nusprendė aprūpinti kovinę transporto priemonę lygiavamzdžia patranka 2A46, kuri taip pat buvo įrengta pagrindinėje T-90 versijoje, o ne naujesniu pabūklu 2A82-1M, kuris montuojamas tanke T-90M ir projekto "Armata" "naujos kartos" tanke.

  Nepaisant aktyvių konkurencingumo palaikymo priemonių, T-90MS, "The National Interest" vertinimu, kainuos apie 4,5 milijono dolerių už vienetą, tai yra daug brangiau nei jo pirmtakas T-90S, kuris kainavo apie 2,5–5,5 milijono dolerių. Vis dėlto bendrovė "Rosoboroneksport", užsiimanti Rusijos ginkluotės eksportu, jau sudaro naujo tanko pardavimo tokiems stambiems užsakovams kaip Egiptas ir Kuveitas sandorį, pažymi autorius.

  Norėdama užimti kuo platesnį sunkiųjų ginklų rinkos segmentą, Rusija iki šiol siūlo rinkai tankus T-90S ir netgi originalius tankus T-90, nurodo portalas. Abi kovinės mašinos versijos kaip ir anksčiau yra labai aktualios vidutinio ir mažo intensyvumo konfliktuose ir išlieka paklausios visame pasaulyje, teigia "The National Interest".

  T-90 sukūrė "Uralvagonzavod" 1990-ųjų pradžioje. Nuo 2001 iki 2010 metų jis tapo perkamiausiu pasaulio rinkoje nauju pagrindiniu koviniu tanku.

  Tankas T-14 „Armata“
  © Sputnik
  Tankas T-14 „Armata“

  Dar šia tema

  Paskelbtas kovinių tankų T-90 ir sistemų "Grad" šaudymo vaizdo įrašas
  Ekspertas: Latvija galės naudoti Čekijos tankus tik pratyboms
  Rusijos oro uoste dirba tanko pagrindu sukurtas evakuatorius — video
  "The National Interest" įvertino Rusijos "mirtį nešantį" tanką T-90S
  Tegai:
  Rusija, tankas

  Svarbiausios temos