06:17 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Porošenko vaizdo įraše teigia, kad jis buvo įvykių centre, o aktyvistai nuolat kreipėsi į jį pagalbos

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, kalbėjęs Ivano-Frankivsko renginyje, skirtame Maidanui, dėl kurio Ukrainoje įvyko valstybės perversmas, sakė, kad šių įvykių metu pats asmeniškai nešiojo aukas, rašo RIA Novosti su nuoroda į žurnalistės Tatjanos Vysockajos paskelbtą vaizdo įrašą "YouTube" kanale.

  Dalia Grybauskaitė ir Petras Porošenko
  AP Photo/Sergei Chuzavkov

  Be to, komentuodama vaizdo įrašą, ji išreiškė didžiulį pasipiktinimą prezidento žodžiais. Ji pridūrė, kad negalėjo nepaskelbti šio vaizdo, nes labai pasipiktino tuo, kaip Porošenko sureikšmina savo vaidmenį šių įvykiu metu. Pasak jos, Ukrainos prezidentas bando "perrašyti istoriją".

  Porošenko vaizdo įraše teigia, kad jis buvo įvykių centre, o aktyvistai nuolat kreipėsi į jį pagalbos.

  "Prieš penkerius metus mano diena prasidėjo tuo, kad eidamas per Marinsko parką pakeliui į Aukščiausiąją Radą, tai buvo 9:00 valandą, aš pamačiau bendražygius iš 14-ojo Maidano savigynos pulko. Sustojau. Pasikalbėjome. Jie kreipėsi pagalbos, nes į juos šaudė. Nuėjau apie 150 metrų, fontanas buvo apsuptas "Berkuto" grandinės, buvo šaudoma į žmones... Jau po 15 minučių buvo 11 sužeistų — tiesiog mano akyse. Po pusantros valandos — dar trys žuvę sužeistieji, kuriuos mes bandėme nunešti iki Karininkų rūmų. Šias minutes, šią dieną aš prisiminsiu visą savo gyvenimą", — sakė Ukrainos prezidentas.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ICTV kanalo transliacijos metu
  Пресс-служба президента Украины

  2014 metų vasario 22 dieną Ukrainoje įvyko perversmas. Aukščiausioji Rada nušalino prezidentą Viktorą Janukovičių nuo valdžios, jis buvo priverstas palikti Ukrainą, bijodamas dėl savo gyvybės. Rada taip pat pakeitė konstituciją ir paskyrė naujus prezidento rinkimus, kuriuos vėliau laimėjo Petro Porošenko.

  Pagrindinę Kijevo aikštę — Nepriklausomybės aikštę 2013 metų lapkričio 21 dieną užėmė Europos integracijos šalininkai iš karto po Nikolajaus Azarovo vyriausybės nurodymo sustabdyti susitarimo dėl asociacijos su ES pasirašymą. Vėliau Maidanas tapo saugumo pajėgų ir radikalų konfrontacijos epicentru, žuvo daugiau nei 100 žmonių.

  Dar šia tema

  Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija
  Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
  Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
  Porošenko apkaltino Rusiją dėl ukrainiečių skurdo

  Svarbiausios temos