16:53 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  165

  Už tarnybą SS kariuomenėje Antrojo pasaulinio karo metu apie 30 žmonių gauna nuo 425 iki 1275 eurų dydžio pensiją per mėnesį

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Apie 30 žmonių Belgijoje gauna pensijas, nacių Vokietijos vadovo Adolfo Hitlerio paskirtas tiems, kas Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo SS pajėgose, praneša laikraštis "De Morgen".

  Aušvico koncentracijos stovykla
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Kaip pažymi leidinys, pagal 1941 metais pasirašytą įsakymą belgai, kurie kovojo už Vokietiją, arba jų įpėdiniai iki šiol turi teisę gauti Vokietijos pensijas. Pensijos buvo garantuotos buvusiems Trečiojo Reicho kariams už "lojalumą, ištikimybę ir paklusnumą".

  Patikslinama, kad Vokietija iki šiol moka šias pensijas dėl to, kad tapo Trečiojo Reicho teisių perėmėja ir prisiėmė visus buvusios valstybės įsipareigojimus, įskaitant pensinius.

  Televizijos ir radijo kompanijos "RTBF" duomenimis, pasibaigus karui iš 80 tūkstančių belgų, nuteistų už kolaboraciją, Vokietijos pensiją gavo apie 38 tūkstančiai. Šiuo metu pensijas gauna 27 Belgijos piliečiai. 70 metų vykdomų įšmokėjimų dydis svyruoja nuo 425 iki 1275 eurų.

  Kaip pranešė leidinys "De Morgen" su nuoroda į "Atminimo grupės", kurioje yra Trečiojo Reicho koncentracijos stovyklų kaliniai ir jų palikuonys, duomenis, belgai, kurie karo metu buvo Vokietijoje kaip vergai, tuo metu gavo 50 eurų kompensaciją kas mėnesį.

  Laikraščio duomenimis, žinia apie pensijas labai pasipiktino Belgijos parlamento deputatai. Jie ketina parengti rezoliuciją su kvietimu sureguliuoti padėtį diplomatiniu būdu ir nustoti mokėti pensijas. Klausimas pateiktas svarstyti Parlamento Užsienio reikalų komitetui.

  Informacija apie išmokėjimus tapo prieinama po 2016 metų, kai įsigaliojo ES nutarimas, įpareigojantis ES narius keistis informacija apie iš užsienio mokamas pensijas. Tada leidinys "RTL" pranešė apie pensijų mokėjimą naciams, bet nepateikė nei sumų, nei vardų. Tuo tarpu Vokietija išmoka pensijas ne tik belgams, bet ir ispanams, britams, švedams ir šveicarams.

  Dar šia tema

  Noreikos anūkė teisme pritarė kaltinimams prieš jos senelį
  Prokuratūra nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl Ivaškevičiaus romano "Žali"
  Tyrimas: Holokausto neigimas Lietuvoje pasiekė grėsmingą mastą
  Lenkija pasipiktino dėl JAV žurnalistės žodžių apie sukilimą Varšuvos gete

  Svarbiausios temos