03:14 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  128

  Padėtį apsunkina tai, kad nėra vieningos nuomonės ir vyksta politinio nestabilumo laikotarpis, susijęs su būsimais Europos Parlamento rinkimais, mano europarlamentaras

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Europos Parlamento frakcijos "Žalieji/Europos laisvas aljansas" vicepirmininkas Josep-Maria Terrikabras pareiškė, kad vieningos politinės pozicijos stoka neleidžia ES atkurti santykius su Rusija.

  Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Federalinę asamblėją, pažymėjęs, kad Maskva tikisi realių Europos Sąjungos žingsnių santykiams normalizuoti. Terrikabras, komentuodamas Rusijos vadovo žodžius, pabrėžė, kad ES, kitaip nei Putinas, negali "kalbėti vienu balsu".

  "Reikėtų atsižvelgti į tai, kad išgyvename sunkų laikotarpį, susijusį su Europos Parlamento ir Europos Komisijos mandatų pasibaigimu, todėl reikia tikėtis, kad bus priimti sudėtingi sprendimai", — cituoja politiko žodžius RIA Novosti.

  Europarlamentaras pripažino, kad nemano, jog Europos Sąjunga artimiausiu metu panaikins sankcijas.

  Pasak Terrikabro, šiuo metu Europos institucijos ir daugelis ES šalių laikosi nuomonės, kad "santykių pagerinimas su viena iš pasaulio valstybių gali pabloginti santykius su kitomis". Jis pridūrė, kad dėl būsimų Europos Parlamento rinkimų ES įėjo į politinio nestabilumo laikotarpį, kuris tik apsunkina padėtį.

  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Vis dėlto politikas pareiškė, kad ES reikia subalansuotų santykių tiek su Rusija, tiek su kitomis pasaulio valstybėmis.

  Anksčiau šaltinis Europos struktūrose pranešė, kad ES šalys ketina suderinti naujas sankcijas Rusijai dėl Ukrainos laivų ir jūrininkų, kurie pažeidė Rusijos Federacijos valstybinę sieną, sulaikymo. Be to, per artimiausias kelias savaites Europos šalys turės nuspręsti dėl jau galiojančių sankcijų, kurios baigiasi kovo 15 dieną, pratęsimo.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai apkaltino Maskvą "kišimusi" į Kijevo reikalus ir įvedė prieš ją sankcijas. Rusija buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių ir ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Dar šia tema

  JAV įvardijo sankcijų Rusijai panaikinimo sąlygas
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Linkevičius paragino ES aktyviau kovoti su "Rusijos propaganda"
  "Kaip pirmojo palydovo paleidimas": Putinas kalbėjo apie naujausią Rusijos ginkluotę
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Rusija

  Svarbiausios temos