05:39 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  96

  Klimkinas pridūrė, kad susitarimo nutraukimas nebus visų tarp abiejų šalių iškilusių problemų sprendimo priemonė

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pavelas Klimkinas sakė, kad Kijevo valdžios institucijos gali nutraukti su Rusija sudarytą susitarimą dėl Azovo jūros, praneša "Censor.net"

  "Tai padarysime artimiausioje ateityje, kai bus išspręsta teisinė padėtis po klausymų ir tarptautinių arbitražo klausimų sprendimo", — pareiškė Klimkinas.

  Klimkinas pridūrė, kad susitarimo nutraukimas nebus visų tarp abiejų šalių iškilusių problemų sprendimo priemonė. Jis taip pat apkaltino Rusiją dėl "uzurpacijos Kerčės sąsiauryje" ir "Azovo jūros okupacijos".

  Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

  Anksčiau Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jani Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną. Laivai įplaukė į laikinai uždarą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į Rusijos laivų ir juos lydinčių katerių reikalavimus.

  Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio prie Krymo tilto.

  Per incidentą trys Ukrainos kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, pavojaus gyvybei nėra.

  Maskva Ukrainos valdžios veiksmus pavadino "jūros terorizmu" ir sugriežtino pasienio patikrinimus Rusijai priklausančioje Azovo jūros dalyje. Ukrainos pasieniečiai, savo ruožtu, apkaltino Rusijos valdžią "griežta laivų sulaikymo ir tikrinimo politika", nepaisydami to, kad net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, jog Rusija laikosi reglamento.

  Krymas tapo Rusijos dalimi 2014 metų kovą, po referendumo, kuriame daugiau kaip 96 procentai Krymo gyventojų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už sujungimą su Rusijos Federacija. Tai pablogino Rusijos ir Ukrainos santykius. Ukraina laiko Krymą savo teritorija ir reguliariai skelbia radikalias idėjas "susigrąžinti" pusiasalį.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Krymo susivienijimas su Rusija įvyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Lietuva nori uždrausti įvažiuoti rusams, susijusiems su incidentu Azovo jūroje
  Kijevas pasiūlė prasiveržti į Azovo jūrą, pasitelkus "stebėjimą iš kosmoso"
  Krymo valdžios institucijos atmetė NATO laivų atsiradimo Azovo jūroje galimybę
  Tegai:
  susitarimas, Pavlo Klimkinas

  Svarbiausios temos