23:02 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  91

  Rusijos Dūmos atstovas tvirtina, kad Baltijos šalys ir Ukraina nesugebėjo įtikinti kitų ESBO narių, jog "Nord Stream-2" "kelia grėsmę"

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Rusijai prieštaraujančios Ukraina ir Baltijos šalys nesugebėjo politizuoti dujų projekto "Nord Stream-2" tarp ESBO PA narių, sakė Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus.

  "Komiteto, nagrinėjančio su "Nord Stream-2" projektu susijusius ekonominius klausimus, susitikimo metu mūsų oponentų iš Baltijos šalių ir Ukrainos bandymai pateikti šį projektą kaip politiškai motyvuotą sukėlė kitų ESBO narių prieštaravimą", —sakė žurnalistams Tolstojus.

  Rusijos parlamento narys pridūrė, kad Rusijos delegacija Parlamentinėje Asamblėjoje ir toliau gins Rusijos Federacijos poziciją.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

  Prieš "Nord Stream-2" taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir ragina jo nepolitizuoti. Šiuo klausimu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas siekia Amerikos verslo interesų tiekiant SGD į Europą.

  Rusija taip pat ne kartą skelbdavo, kad "Nord Stream-2" projektas yra visiškai komercinis ir konkurencingas, ir pabrėždavo, jog projektas nenumato nutraukti Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  "OMV" vadovas paskelbė Ukrainos "dujų monopolijos" pabaigą
  O kas gi už vartų? Lietuva sukūrė pasaką apie "Europos dujų vartus"
  Austrijos kancleris pasakojo Trampui apie planus dėl "Nord Stream-2"
  Vokietija: "Nord Stream-2" stabilizuos dujų tiekimą į Europą
  Tegai:
  Ukraina, Baltijos šalys, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos