11:50 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  RF URM atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.

  Zacharova: JAV nepasirengusios tęsti dialogą dėl nusiginklavimo

  © Sputnik / Екатерина Чеснокова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49 0 0

  Vašingtonas nelinkęs kalbėtis apie INF sutartį ir apskritai nėra pasirengęs atnaujinti sisteminį dvišalį dialogą strateginiais klausimais dėl nusiginklavimo

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Vašingtonas nepasirengęs atnaujinti dialogą su Maskva dėl strateginio stabilumo ir nusiginklavimo, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Vašingtonas nelinkęs kalbėtis dėl INF sutarties ir apskritai nėra pasirengęs atnaujinti sisteminį dvišalį dialogą strateginiais klausimais dėl nusiginklavimo", — sakė ji.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau sakė, kad Vašingtonas vasario 2 dieną pradės procedūrą dėl Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) su Rusija nutraukimo. Kaip pažymėjo

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, jei Rusija per šešis mėnesius "nepradės laikytis sutarties sąlygų", ji bus nutraukta.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną sakė, kad Rusijos Federacija imsis atsakomųjų priemonių į Jungtinių Valstijų sprendimą pasitraukti iš INF sutarties.

  Valstybės vadovas pažymėjo, kad Rusija nedalyvaus ginklavimosi varžybose. Kartu Vladimiras Putinas pridūrė, kad visi Rusijos Federacijos siūlymai nusiginkluoti "lieka gulėti ant stalo ir durys yra atviros", tačiau reikalavo nuo šiol neinicijuoti derybų šiuo klausimu.

  Dar šia tema

  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Putinas sustabdė Rusijos dalyvavimą INF sutartyje
  Rusija atskleidė, kur Amerika gamina INF uždraustas raketas
  INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis
  Europos poziciją dėl INF sutarties nustato Vašingtonas
  Tegai:
  nusiginklavimas, Vašingtonas

  Svarbiausios temos