10:13 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)
  91

  Be to, politikas pritarė "Nord Stream-2" statybai, pažymėjęs, kad JAV bando užkirsti kelią projektui dėl savo ekonominių interesų

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Pasaulio politikoje Rusija neturi užimti vietą "ant nubaustųjų suolo", pareiškė interviu Vokietijos leidiniui "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Bavarijos federalinės žemės ministras pirmininkas, partijos "Krikščionių socialinė sąjunga" pirmininkas Markusas Zederis.

  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Zederis pritarė Vokietijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui su Jungtinėmis Valstijomis, bet pažymėjo, kad Bavarija visada buvo dialogo su Maskva šalininkė.

  Be to, Bavarijos premjeras pasisakė už dujotiekio "Nord Stream-2" statybą. Kaip pabrėžė politikas, atsižvelgiant į tai, kad Vokietijos Federacinė Respublika ir kitos ES šalys ketina atsisakyti branduolinės energetikos ir anglies, reikia kitų energijos šaltinių.

  "Negaliu suprasti, kodėl dujų transportavimas iš Rusijos dujotiekiu per Ukrainą turėtų būti patikimesnis nei tiesioginis pristatymas iš Rusijos į Vokietiją", — cituoja RIA Novosti Zederio žodžius.

  Pasak Bavarijos premjero, Vašingtonas pasisako prieš Vokietijos dujų iš Rusijos pirkimą ir naujo dujotiekio statybą, nes jis pats nori parduoti degalus Europai.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Statybos leidimą jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija, lieka sulaukti dokumentų iš Danijos.

  Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

  Prieš "Nord Stream-2" taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir ragina jo nepolitizuoti. Šiuo klausimu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas siekia Amerikos verslo interesų tiekiant SGD į Europą.

  Rusija taip pat ne kartą skelbdavo, kad "Nord Stream-2" projektas yra visiškai komercinis ir konkurencingas, ir pabrėždavo, jog projektas nenumato nutraukti Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)

  Dar šia tema

  Beprotiškos ir beprasmės: JAV ruošiasi taikyti naujas sankcijas Rusijai
  Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija"
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
  Tegai:
  Bavarija, Vokietija, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos