22:41 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  75

  Didžioji Britanija turėtų išeiti iš ES jau kovo 29 dieną

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Dabartinėje situacijoje Europos Vadovų Tarybos vadovas Donaldas Tuskas mano, kad tikslinga atidėti Didžiosios Britanijos atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos datą vėlesniam laikui, praneša RIA Novosti su nuoroda į Tusko žodžius spaudos konferencijos Šarm el Šeiche metu.

  "Norėdamas užkirsti kelią spekuliacijoms, galiu pasakyti, kad Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei ir aš aptarėme daug klausimų, tarp jų ir galimą išėjimo [iš ES — Sputnik] procedūros atidėjimą. Priešingu atveju, mes susiduriame su alternatyva — chaotišku "Brexit". Kuo mažiau laiko iki kovo 29 dienos, tuo didesnė tikimybė, kad terminas bus pratęstas", — sakė jis.

  Sausio mėnesį Didžiosios Britanijos parlamentarai atmetė "Brexit" susitarimą su ES dabartine forma. Deputatai reikalauja pakeisti tekstą, susijusį su Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos pasienio susitarimais. Iki šiol Europos Sąjunga atsisakė pakeisti susitarimą. Tuo tarpu Didžioji Britanija turėtų išeiti iš ES jau kovo 29 dieną.

  Šalies atsiskyrimas nuo Sąjungos be susitarimo ir be pereinamojo laikotarpio taptų vadinamuoju "kietuoju Brexit". Tai reiškia, kad ES normos nustotų galioti Jungtinei Karalystei po jos atsiskyrimo nuo Sąjungos, o tai kelia neigiamų ekonominių pasekmių grėsmę.

  "Manau, kad situacijoje, kurioje atsidursime, pratęsimas būtų racionalus sprendimas. Tačiau ministrė pirmininkė vis dar mano, kad galima išvengti šio scenarijaus", — apibendrino Donaldas Tuskas.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Boriso Džonsono sesuo apnuogino krūtis dėl "Brexit" — video
  Lietuvos URM: Briuselyje aptarta "Brexit" derybų eiga
  EK paragino Lietuvą sušvelninti "kietojo" "Brexit" pasekmes lietuviams
  Tegai:
  ES, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos