18:14 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)
  84

  Direktyvos pakeitimai turės įtakos trumpam dujotiekio ruožui, mažiau nei dviem dešimtims kilometrų, mano Rusijos dujų koncerno vadovybė

  VILNIUS, vasario 26 — Spuntik. Europos Sąjungos dujų direktyvos pakeitimai turės įtakos nedideliam "Nord Stream-2" ruožui, praneša "RIA Novosti" su nuoroda į "Gazprom Export" vadovę Jeleną Burmistrovą.

  Pasak jos, Rusijos ir Vokietijos dujotiekio atveju, tai tik nedidelis ruožas, kurio ilgis yra mažesnis nei 20 kilometrų.

  Tačiau Burmistrova pažymėjo, kad šiuo metu dar per anksti vertinti dujų direktyvos pakeitimų poveikį projektui, nes kovo mėnesį bus surengtas Transporto telekomunikacijų ir energetikos tarybos posėdis, kurio metu gali atsirasti papildomų pakeitimų.

  ES dujų direktyva

  2017 metų pradžioje Europos Komisija pasiūlė ES dujų direktyvos pataisas, kurių tikslas — taikyti tam tikras ES energetikos teisės aktų normas visiems dujotiekiams, esantiems Sąjungoje.

  Kalba eina apie nediskriminacinį dujų gavybos tarifų nustatymą, trečiųjų šalių prieigą prie kuro gavybos, taip pat apie dujų pardavimo ir transportavimo veiklos pasidalijimą. Šiuo metu šios normos netaikomos dujotiekių jūrų ruožams.

  Pakeitimai gali turėti didelį poveikį "Nord Stream-2". Tačiau buvo pasiūlyta taikyti tam tikras išimtis, priklausomai nuo to, kada buvo nutiestas dujotiekis.

  Naujos taisyklės gali įsigalioti nuo 2019 metų birželio mėnesio.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Šios linijos bus nutiestos šalia veikiančio "Nord Stream". Planuojama jį paleisti 2019 metų pabaigoje.

  Dujotiekio statybą nuolat kritikuoja JAV, kurios yra suinteresuotos tiekti savo SGD Europos rinkai, taip pat Ukraina, kuri nenori prarasti pajamų iš Rusijos kuro tranzito.

  Prieš "Nord Stream-2" taip pat pasisako keletas Vakarų šalių, įskaitant Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Šios valstybės mano, kad projektas yra politiškai motyvuotas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas yra grynai ekonominis, ir ragina jo nepolitizuoti. Šiuo klausimu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas siekia Amerikos verslo interesų tiekiant SGD į Europą.

  Rusija taip pat ne kartą skelbdavo, kad "Nord Stream-2" projektas yra visiškai komercinis ir konkurencingas, ir pabrėždavo, jog projektas nenumato nutraukti Rusijos dujų tranzitą per Ukrainą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (588)

  Dar šia tema

  "Gazprom" jau pasirengęs statyti "Nord Stream-3"
  "Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
  "Gazprom" pradėjo statyti "Nord Stream-2" jūrinę dalį Suomijoje
  Ekspertas: Baltijos šalys nepasirengusios Merkel ryžtui statyti "Nord Stream-2"
  Austrijos kancleris pasakojo Trampui apie planus dėl "Nord Stream-2"

  Svarbiausios temos