06:00 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  90

  Pasak jos, Ukrainos valdžia parengė schemą, kaip užmaskuoti Rusijos dujas Europos mėlynuoju kuru

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Ukrainos partijos "Batkivščyna" lyderė Julija Tymošenko pareiškė, kad per pastaruosius penkerius metus Ukraina nenustojo pirkti Rusijos dujų.

  Kijevas atsisakė Rusijos kuro 2015 metų lapkritį ir po šio sprendimo nebenaudoja rusiškų dujų, kad pasiruoštų šildymo sezonui, o savo saugyklas pripildo Europos dujomis.

  "Ar girdėjote, kad penkerius metus mes nenaudojame Rusijos dujų? Ar išgirdote tai iš prezidento, iš premjero? Aš ne tik sakau jums, esu pasirengusi įrodyti tai dokumentais, ir už šią apgaulę atsakys kiekvienas. Visus penkerius metus į Ukrainą patenka Rusijos kilmės dujos", — sakė Tymošenko telvizijos kanalo "ICTVI" eteryje.

  Pasak jos, Ukrainos valdžia parengė schemą, kaip užmaskuoti Rusijos dujas Europos kuru.

  "Jie transportuoja šias dujas pagal dokumentus per "Mars", tada pagal dokumentus praleidžia pro kažkokias Europos biržas, išpučia 100 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, pagal dokumentus tiekia dujas trumpiausiu keliu. Ant Europos ir Ukrainos sienos buvo pastatyti specialūs dujotiekiai. Taigi, pagal dokumentus, mums rodo Europos kilmės dujas. Noriu pasakyti, kad ten dujos neišgaunamos", — paaiškino politikė.

  Tymošenko taip pat sakė, kad jei ji laimės prezidento rinkimus, sumažins kuro kainą per pusę arba pasitrauks iš politikos.

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Kampanijoje dalyvauja 44 kandidatai.

  Prezidento reitingo lyderis, apklausos duomenimis, pastaraisiais mėnesiais buvo Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas yra apie 14 proc.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Kijevas pasmerkia ukrainiečius sušalti, teigia Rados narys
  Kijevo gyventojai dėl aukštų tarifų priversti šildytis plytomis
  Rados deputatas pavadino "Nord Stream-2" didele Ukrainos diplomatijos nesėkme
  Tegai:
  Julija Tymošenko, dujos, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos