11:07 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Tymošenko kaltina Ukrainos prezidentą valstybės išdavyste

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Kandidatė į Ukrainos prezidentus, partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko paskelbė, kad pradeda apkaltos prieš Petro Porošenko procedūrą, praneša RIA Novosti.

  Tai įvyko paviešinus žurnalistinį tyrimą dėl didelio masto grobstymo armijoje.

  "Tai, ką viešai paskelbė žurnalistai, yra Baudžiamojo kodekso 112 straipsnis — valstybės išdavystė", — sakė Radoje Tymošenko.

  Konstitucija leidžia pradėti apkaltos procedūrą, jei prezidentas buvo apkaltintas išdavyste ar kitu nusikaltimu. Šiam tikslui parlamentas turi įsteigti laikiną tyrimo komisiją, kuri rinktų visus faktus. Po to Rada 226 balsais nusprendžia pareikšti kaltinimus prezidentui, o vėliau, kai surenkama 300 balsų, skelbia apkaltą.

  Iki tol Konstitucinis Teismas turi pateikti nuosprendį dėl procedūros teisėtumo, o Aukščiausiasis Teismas patvirtinti, kad valstybės vadovas iš tikrųjų padarė nusikaltimą.

  Ką sužinojo žurnalistai

  Žurnalistinių tyrimų komanda bihus.info vakar paviešino medžiagą, kuri atskleidė didelio masto vagysčių Ukrainos gynybos komplekse schemą. Publikacijos autoriai teigia, kad Porošenko artimi valstybės pareigūnai buvo įtraukti į nusikaltimus.

  Tyrime teigiama, kad pirmojo Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojo Olego Gladkovskio sūnus Igoris, jo draugas ir verslo partneris Vitalijus Žukovas, taip pat Andrejus Rogoza nuo 2016 metų pardavinėjo Ukrainos gynybos pramonės įmonėms karinės įrangos atsargines dalis su iki 300 proc. padidintu antkainiu.

  Jie tariamai kontrabandos būdu importavo prekes iš Rusijos teritorijos arba supirkdavo detales iš karinių sandėlių.

  Žurnalistai teigia, kad neteisėtu būdu iš "Ukrooboronprom" gauta ne mažiau kaip 250 mln. grivinų (daugiau nei devyni milijonai dolerių).

  Dar šia tema

  Porošenko nukopijavo Putino rinkimų šūkį
  Porošenko pasiskundė, kad Putinas neatsako į jo skambučius
  Porošenko netyčia pavadino Ukrainą agresore
  Tegai:
  Julija Tymošenko, Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos