00:52 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)
  105

  JAV Kongresas paskelbė įstatymo projektą dėl naujų sankcijų Rusijai

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JAV Kongreso interneto svetainėje paskelbtas atnaujintas įstatymo projektas, kuris numato papildomų sankcijų Rusijai įvedimą (Amerikos saugumo gynybos nuo Kremliaus agresijos įstatymas, DASKA).

  Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Visų pirma, dokumentu numatoma uždrausti sandorius dėl naujos Rusijos valstybės skolos, kurios grąžinimo terminas yra ilgesnis nei 14 dienų.

  Daroma prielaida, kad apribojimai įsigalios praėjus 90 dienų nuo įstatymo įsigaliojimo. Pažymima, kad sankcijos bus taikomos toms finansinėms institucijoms, kurios, Vašingtono teigimu, palaikė "Rusijos vyriausybės kišimąsi į demokratines procedūras ar rinkimus bet kurioje šalyje".

  Be to, dokumente numatytos priemonės prieš investicijas į Rusijos SGD projektus už šalies ribų, taip pat investicijas į žalios naftos telkinių plėtrą Rusijoje.

  Investicijos, kurių vertė siekia milijoną dolerių (arba penkis milijonus dolerių per 12 mėnesių), taip pat gali būti uždraustos.

  Praėjus šešiems mėnesiams po to, kai įsigalios įstatymas, sankcijos taip pat įsigalios Rusijos "politikams, oligarchams ir kitiems asmenims, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai prezidento Vladimiro Putino vardu prisideda prie neteisėtų ir korumpuotų veiksmų", teigiama dokumento projekte. Kongresas planuoja gauti pranešimą apie "Vladimiro Putino asmeninį turtą".

  Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija" >>

  Įstatymo projekte taip pat numatyta taikyti sankcijas 24 FSB pareigūnams, kurie laikomi "prisidėję prie incidento Kerčės sąsiauryje", per kurį Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti.

  Iniciatyvos autoriai — respublikonai Lindsay Graham ir Corey Gardner bei demokratai Robert Menendez, Ben Cardin ir Gene Sahin. Kremlius naujas Vašingtono sankcijas vadina "aršia rusofobija", kuri nėra pagrįsta ekspertų duomenimis.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (246)

  Dar šia tema

  Vokietija nesuinteresuota sankcijomis prieš Rusiją
  Slovakijos URM atskleidė naujas detales apie ES sankcijas Rusijai
  EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje
  Rusijai nedera būti "ant nubaustųjų suolo", pareiškė Bavarijos premjeras
  Rusijos žemės ūkio ministerija prieštarauja maisto produktų embargo plėtrai
  Tegai:
  Rusija, JAV, sankcijos

  Svarbiausios temos