01:36 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Tokios priemonės bus taikomos, jei Kijevas neatkurs įstatymo dėl pareigūnų atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Tarptautinė kovos su korupcija organizacija "Transparency International" įspėjo Ukrainą, kad pristabdys bevizį režimą su ES ir neteiks Tarptautinio valiutos fondo finansinės pagalbos, pranešama "Transparency International" svetainėje.

  Tokios priemonės bus taikomos, jei Kijevas neatkurs įstatymo dėl pareigūnų atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą, sakoma pareiškime.

  "Apkaltinti korupcija pareigūnai turėtų būti atskaitingi, o teisinė valstybė turėtų būti atkurta. Jei nebus priimtas sprendimas, tikėtina, kad ES bevizis režimas ir TVF finansinė pagalba bus įšaldyti, o tai trukdys šalies ekonominei plėtrai", — pabrėžia organizacija.

  Be to, pasak "Transparency International", Kijevas kenkia kovai su korupcija, nes ketina uždaryti 65 antikorupcines bylas, iš kurių keturios susijusios su aukštais Ukrainos pareigūnais.

  "Dėl Ukrainos teismo sprendimo Ukrainos pareigūnai galės legalizuoti visas savo pajamas neteisėtai, nebijodami būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Be to, Ukrainoje įvestų pareigūnų pajamų deklaracijos praranda aktualumą dėl faktinio atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą panaikinimo", — sako "Transparency International" Ukrainos filialo vadovas Andrejus Borovikas.

  Neteisėtas praturtėjimas

  2015 metais Ukrainoje įvesta baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą praturtėjimą. Tai buvo vienas iš ES ir Tarptautinio valiutos fondo reikalavimų.

  Vasario pabaigoje šalies Konstitucinis Teismas paskelbė, kad įstatymas dėl neteisėto praturtėjimo yra negaliojantis ir panaikintas. Kaip teigė Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras, šis sprendimas yra politizuotas ir prieštarauja susitarimams su TVF ir Europos Sąjunga.

  Vėliau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sakė, kad parlamentui pateiks įstatymo projektą dėl atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą, kuriame atsižvelgiama į Konstitucinio Teismo pastabas.

  Dar šia tema

  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Politologas: Baltijos šalys ir Ukraina varžosi, kas didžiausias rusofobas
  Krymas pareiškė, kad Ukraina atsidūrė ties žlugimo riba
  Tegai:
  pareigūnai, Kijevas

  Svarbiausios temos