22:44 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

  Rusijos URM situaciją su "Brexit" pavadino "katastrofiška"

  © Sputnik / Владимир Песня
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (151)
  84

  Pagrindiniu būdu, kaip nukreipti visuomenės dėmesį nuo pasitraukimo iš ES problemų, Britanijos valdžia pasirinko išpuolius prieš Rusiją, teigia Marija Zacharova

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimu susiklostė katastrofiška situacija, o ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybė bando nukreipti visuomenės dėmesį, pasitelkdama "Skripalių bylą", mano oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Apie tai diplomatė pareiškė interviu leidiniui "Komsomolskaja pravda".

  Kaip pabrėžė Zacharova, dabar Mei priimami sprendimai, susiję su "Brexit", netenkina nei pačių britų, nei tarptautinės bendruomenės.

  "Visos naujos "sensacijos" dėl Skripalių įvyko tuo metu, kai iškilo sudėtingiausi ir prieštaringiausi klausimai dėl "Brexit". Tai buvo puikus būdas nukreipti dėmesį nuo nesėkmės santykiuose su Briuseliu paaiškinimo savo žmonėms", — pasakė Zacharova.

  Diplomatė taip pat pranešė, kad Rusija atlieka savo tyrimą dėl buvusio GRU pulkininko, dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo Solsberyje praėjusių metų kovo pradžioje. Kaip pažymėjo Zacharova, Vakarų šalys neturėtų manyti, kad Maskva paliks šią situaciją be tinkamo dėmesio.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovės teigimu, jei britai iš tikrųjų turėtų bent menkiausių įrodymų apie Rusijos prisidėjimą prie "Skripalių bylos", jie jau seniai būtų pristatyti.

  "Nėra nieko. Yra provokuojanti veikla — įžūli ir šaltakraujiška", — pažymėjo Zacharova.

  Praėjusių metų kovo pradžioje Didžiosios Britanijos valdžia pareiškė, kad Rusijoje už valstybės išdavystę nuteistas Skripalis ir jo dukra neva buvo apnuodyti. Kilo rimtas tarptautinis skandalas, dėl kurio Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Vakarų šalių.

  Maskva ne kartą siūlė Londonui bendradarbiauti atliekant tyrimą, tačiau britai atsisakė ir vis dar negali pateikti Rusijos kaltės įrodymų.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (151)

  Dar šia tema

  Žiniasklaidos karas "Informacinis ginklas prieš Rusiją" sudavė smūgį Britanijai
  Skripalio motina prašo pripažinti jos sūnų dingusiu be žinios
  Tegai:
  "Skripalių byla", Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos