19:57 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Rusijos Federacijos taryba pažymėjo, kad panašiais pareiškimais Vokietija siekia atnaujinti INF sutartį ir pritraukti prie jos daugiau dalyvių

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Kinijos raketos kelia grėsmę Rusijai, todėl Pekinas turėtų prisijungti prie Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF), pareiškė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.

  Tai ji pareiškė interviu žurnalui "Focus", praneša RIA Novosti.

  Pasak Ursulos von der Leyen, Rusijos teritorija yra Kinijos vidutinio nuotolio raketų pasiekimo zonoje ir Maskva turėtų būti suinteresuota tuo, kad Kinijos valdžia pasirašytų INF sutartį.

  Atsakydamas į tai, Rusijos senatorius Vladimiras Džabarovas pabrėžė, kad ministrės pareiškimai neatitinka tiesos. Pasak Džabarovo, Vokietija, kuri supranta, kad norint atnaujinti INF sutartį reikia daugiau dalyvių, pradėjo "zonduoti dirvą". Dabar Berlynas bando suprasti, kokios pozicijos laikosi Kinija.

  Vokietijos ministrė taip kalbėjo JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimo pasitraukti iš INF sutarties fone. Reaguodamas į tai, Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Vašingtonas turėjo pateikti sąžiningus ir pagrįstus pasitraukimo iš sutarties argumentus, o ne naudoti išgalvotus kaltinimus prieš Rusiją.

  INF sutarties nutraukimas paveiks Baltijos šalis >>

  Kaip priminė Putinas, būtent JAV pažeidė susitarimus. JAV Lenkijoje ir Rumunijoje dislokuoja įrenginius, kurie gali paleisti raketas "Tomohawk". Rusijos prezidentas pabrėžė, kad Maskva yra pasirengusi nedelsiant reaguoti į JAV raketų atsiradimą Europoje.

  Dar šia tema

  NATO teigia, kad Europoje nebus branduolinio ginklo sistemų
  Buvęs NATO Karinio komiteto vadovas apkaltino JAV išdavyste
  Ekspertas: JAV stengiasi primesti Rusijai kaltę dėl INF žlugimo
  Buvęs Pentagono atstovas: JAV gali dislokuoti sparnuotąsias raketas Europoje
  Tegai:
  Kinija, Rusija, Vokietija, Ursula von der Leyen

  Svarbiausios temos