01:53 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  143

  Raketą galima sukurti gamykloje "Južmaš", mano buvęs Ukrainos specialiųjų tarnybų pareigūnas

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) atsargos pulkininkas Olegas Starikovas pareiškė, kad po Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pristabdymo Kijevas turi sukurti "atpildo ginklą" prieš Rusiją.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Pasak jo, Ukrainai reikia trumpojo nuotolio raketos, kuri bus "atgrasymo ir atakos ginklas" ir leis Kijevui "adekvačiai atsakyti" Maskvai.

  Starikovas pridūrė, kad šiuo metu šalis neturi tokio ginklo, tačiau raketą galima sukurti gamykloje "Južmaš", kuri turi reikiamus išteklius.

  "Dabar reikia priimti tik karinį-politinį sprendimą: kokią raketą mes statysime — pirma, ir kokio nuotolio — antra", — cituoja pulkininko žodžius RIA Novosti.  

  Kijevas nuolat ragina bendrauti su Rusija "pasitelkiant jėgą". Taigi, karo ekspertas Valentinas Badrakas anksčiau pareiškė, kad Kijevas neva galėtų sukurti pusantro tūkstančio kilometrų nuotolio raketą, kuri "galėtų pasiekti Maskvą". Be to, Armijos, pertvarkos ir nusiginklavimo tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Michailas Samusis, atsižvelgdamas į situaciją Azovo ir Juodojoje jūrose, teigė, kad Ukraina turėtų kurti ginklus, galinčius "patekti giliai į Rusijos teritoriją".

  Padėtis Ukrainoje

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. 2014 metų balandį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje. Konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Ukrainos kariuomenės kovinė parengtis ne kartą kėlė abejonių. Buvęs Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Romanas Bessmertnyj pareiškė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kareiviai negali įvaldyti JAV karinės technikos, nes jie neturi specializuotos parengties. Be to, Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius išjuokė Ukrainos prezidento Petro Porošenko žodžius apie "stipriausią armiją žemyne".

  Rusija ne kartą buvo nepagrįstai apkaltinta "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Maskva ne kartą pabrėžė, jog Rusija yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Rados narys atskleidė, kaip Porošenko sukiršino Ukrainą su keliomis NATO šalimis
  Buvęs Ukrainos ministras prognozuoja "Rusijos žlugimą"
  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos