20:22 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  85

  Kandidatė į prezidentus papasakojo JAV valstybės sekretoriui apie politinę, socialinę bei ekonominę padėtį šalyje ir reformų įgyvendinimą, ypač apie kovą su korupcija

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Kandidatė į Ukrainos prezidentus, partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojui politiniams reikalams Deividui Geilui pareiškė, kad ji ir jos komanda nenuolaidžiaus Maskvai, jei laimės kovo 31 dieną, praneša RIA Novosti.

  Šiomis dienomis JAV valstybės sekretorius Geilas lankosi Kijeve. "Batkyvščinos" interneto svetainėje pranešama, kad susitikimo metu Tymošenko su juo aptarė situaciją Ukrainos rytuose ir Kryme.

  "Krymas turėtų būti grąžintas Ukrainai, bet jos komanda nenuolaidžiaus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui", — partijos spaudos tarnyba cituoja Tymošenko.

  Pranešama, kad susitikime ji taip pat pabrėžė būtinybę išlaikant Minsko derybų formatą lygiagrečiai vesti naujas derybas dėl karo užbaigimo Donbase pagal naująjį "Budapest Plus" formatą.

  Kandidatė į prezidentus taip pat papasakojo JAV valstybės sekretoriui apie politinę, socialinę ir ekonominę padėtį šalyje ir reformų įgyvendinimą, ypač apie kovą su korupcija.

  "Ukrainos žmonės nusipelnė aukščiausio įvertinimo, tačiau jiems labai nesiseka su valdžia. Šiandien Ukrainos valdžia skęsta korupcijoje. Be to, nusavinami pinigai, skirti kariuomenei", — sakė Tymošenko.

  Pranešama, kad šalys taip pat aptarė rinkimų kampanijos Ukrainoje, kur prezidento rinkimai vyks kovo 31 dieną, eigą.

  Į valstybės vadovo postą pretenduoja 43 kandidatai. Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lydere per pastaruosius kelis mėnesius buvo partijos "Batkyvščina" vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį pramogų verslo atstovas Vladimiras Zelenskis ją aplenkė. Dabartinio valstybės vadovo Porošenko reitingas yra apie 20%.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl padėties Donbase. Ukrainos valdžios institucijos nuolat kaltina Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėn. Aukščiausioji Rada paskelbė dokumentą, kuriame Rusijos Federacija vadinama "šalimi agresore".

  Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Ukrainos URM vadovas paragino "sustabdyti" Rusiją Baltijos šalių pagalba
  JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį
  Seimo narys Egidijus Vareikis dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimų misijoje
  Tegai:
  reformos, kova su korupcija, JAV

  Svarbiausios temos