15:18 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Raketų kompleksas Iskander, archyvinė nuotrauka

  Maskva atskleidė, kodėl NATO paskelbė apie Rusijos planus "atakuoti Baltijos šalis"

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  12902

  Kaip pažymėjo Valstybės Dūma, Rusija nesivels į ginklavimosi varžybas, kurias Aljanso šalys bando jai primesti

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. NATO vadovybės pareiškimai apie "Rusijos planus užpulti" Lietuvą, Latviją ar Estiją rodo norą padidinti Vakarų aljanso karinį biudžetą, sakė Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas Vladimiras Šamanovas.

  Šį požiūrį išreiškė Rusijos deputatas Maskvoje akredituotų karo atašė informaciniame pranešime. Iš viso renginyje dalyvavo apie 150 dalyvių iš 90 šalių. JAV atstovai pirmą kartą per visus metus neatėjo į renginį, nors buvo pakviesti, praneša RIA Novosti.

  "Diskusijos ir įtraukimas į NATO operatyvinius planus klausimo dėl Rusijos invazijos į Baltijos šalis ar Lenkiją galimybės yra atvira nesąmonė, skleidžiama tam, kad būtų pagrindo padidinti savo karinį biudžetą", — sakė Šamanovas.

  Kaip pabrėžė parlamento narys, Maskva neketina didinti ginkluotųjų pajėgų. Be to, Rusijos Federacija nedalyvaus ginklavimosi varžybose.

  Šamanovo teigimu, pagrindinis Rusijos uždavinys dabar yra išlaikyti aukštą ginkluotųjų pajėgų karinį pasirengimą. Visų pirma, Maskva rūpinasi, kad būtų išlaikyta aukšta strateginių branduolinių ir nebranduolinių pajėgų kovinė parengtis, be to, daug dėmesio skiriama kosminės erdvės gynybos sistemai sukurti bei karių ir kontrolės sistemoms parengti.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Lenkija ir Lietuva išsiųs brigadas NATO divizijai "Šiaurės rytai"
  Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
  Grybauskaitė: NATO turi būti nuolatos pasirengęs atremti "grėsmę iš Rytų"
  Tegai:
  ginklavimosi varžybos, Valstybės Dūma, Rusija

  Svarbiausios temos