03:47 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Šiuo metu, pasak energetikos ministro Aleksandro Novako, tranzitas per Ukrainą yra daug brangesnis nei kitais maršrutais

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Kijevas gali likti be Rusijos dujų tranzito dėl Berlyno, Maskvos ir dalies Ukrainos politikų veiksmų. Apie tai Facebook paskyroje parašė "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas.

  ""Naftogaz" deda "didžiules pastangas", kad išsaugotų dujų tranzitą per Ukrainą po 2019 metų", — patikino jis.

  Tačiau Kobolevas pripažino, kad nėra tikras, jog tai bus veiksminga.

  Šiuo atžvilgiu, jo nuomone, Ukrainos dujų transportavimo sistemos atnaujinimo metodas turėtų būti "subalansuotas ir atsakingas".

  Derybos dėl tranzito

  Sausio mėnesį Briuselyje įvyko trišalis Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos susitikimas, kuriame buvo aptarti dujų tranzito klausimai po 2019 metų, pasibaigus dabartinei "Gazprom" ir "Naftogaz" sutarčiai.

  EK paragino šalis pasirašyti sutartį ilgesniam nei dešimties metų laikotarpiui, tačiau konkrečių susitarimų pasiekti nepavyko.

  Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad dujų tranzitas per Ukrainą tęsis, jei bus ekonomiškai naudingas. Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas nustatė kelias sąlygas, kaip išsaugoti maršrutą: išspręsti suinteresuotų įmonių santykius, nustatyti palankius ekonominius sandorio parametrus ir palaikyti stabilią politinę aplinką.

  Tačiau šiuo metu, pasak energetikos ministro Aleksandro Novako, tranzitas per Ukrainą yra daug brangesnis nei kitais maršrutais.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  "OMV" vadovas paskelbė Ukrainos "dujų monopolijos" pabaigą
  O kas gi už vartų? Lietuva sukūrė pasaką apie "Europos dujų vartus"
  Kova prieš tvarką: kam Briuseliui reikalingas chaosas Europos dujų rinkoje?
  "Naftogaz" pareiškė apie visiško dujų tranzito praradimo riziką
  Tegai:
  tranzitas, Ukraina

  Svarbiausios temos