16:53 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  82

  JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdybos teigimu, šalyje žmonės negali atvirai pareikšti savo nesutikimo su valdžios politika

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdyba rinkimų išvakarėse paskelbė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Ukrainoje.

  Dokumente teigiama, kad šalyje vyrauja "įbauginimo atmosfera", kuri neleidžia žmonėms atvirai pareikšti savo nesutikimą su valdžios politika.

  Taip pat pažymima, kad Ukrainoje susiklostė "žiaurių išpuolių" prieš žurnalistus ir pilietinės visuomenės aktyvistus tendencija. JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdybos duomenimis, dažniausiai juos vykdo dešinieji radikalai, ir daugeliu atvejų tokie nusikaltimai lieka nebaudžiami.

  Be to, kaip teigiama pranešime, situaciją šalyje dar labiau pablogino Ukrainos "naujosios bažnyčios" autokefalijos gavimas, nes tai "žymiai paaštrino" prieštaravimus tarp stačiatikių bendruomenių.

  Misija išreiškė susirūpinimą tuo, kad "dabartinė politinė aplinka dar labiau skatina įtampą šiuo klausimu".

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Į aukščiausio vadovo postą pretenduoja 39 kandidatai. Apklausų duomenimis, pastaruosius kelis mėnesius reitinge lyderiavo "Batkyvščina" partijos vadovė Julija Tymošenko, tačiau sausio mėnesį ją aplenkė laidų vedėjas Vladimiras Zelenskis. Dabartinio valstybės vadovo Petro Porošenko reitingas siekia 20 procentų.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  Rados deputatas apkaltino Kijevo valdžią bandymu sugriauti Ukrainą
  ES ekspertas: Europoje Ukrainos rinkimai rūpi tik Baltijos šalims ir Lenkijai
  Įvardytos vietos, kur gali pabėgti Porošenko po rinkimų
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Ukraina

  Svarbiausios temos