06:10 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Demonstracija prieš Brexit Londone

  Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit"

  © AFP 2019 / ISABEL INFANTES
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)
  39 0 0

  Dabar parlamentarai turės nuspręsti, ar kovo 29 dieną šalis pasitrauks iš ES be jokio susitarimo

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos parlamentas pakartotinai atmetė susitarimą su ES dėl "Brexit", praneša RIA Novosti.

  Antrasis balsavimas vyko antradienį. Didžioji dauguma deputatų — 391 — pasisakė prieš, 242 parlamentarai pritarė sandoriui.

  Taigi, Britanijos parlamentas dar kartą atmetė susitarimą, dėl kurio anksčiau su Briuseliu susitarė šalies ministrė pirmininkė Tereza Mei.

  Balsavimo išvakarėse Britanijos ministrė pirmininkė susitiko su Europos Komisijos vadovu Žanu Klodu Junkeriu. Jie aptarė pakeitimus, kurie susiję su Britanijos ir Airijos siena.

  Po to Mei paragino Britanijos parlamentarus patvirtinti susitarimą su ES. Savo ruožtu Junkeris įspėjo, kad Londonas neturės "trečios progos", kitaip "Brexit" visai gali neįvykti.

  Europos Komisija apgailestauja dėl balsavimo Britanijos parlamente rezultatų. EK atstovas pabrėžė, kad ES "padarė viską, kas įmanoma, kad padėtų ministrei pirmininkei ratifikuoti sandorį".  

  Trečiadienį deputatai turi nuspręsti, ar Britanija kovo 29 dieną pasitrauks iš ES be sandorio, ar "Brexit" bus atidėtas. Tačiau ES jau patikino Britanijos valdžią, kad derybų daugiau nebus.

  Daugelis šalių neatmeta "kietojo" "Brexit" galimybės. Tačiau šiuo atveju Europos ir Britanijos ekonomikos susidurs su rimtomis ekonominėmis pasekmėmis.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)

  Dar šia tema

  Austrijos kancleris palaiko "Brexit" iki Europos Parlamento rinkimų
  Rusijos URM situaciją su "Brexit" pavadino "katastrofiška"
  Lietuviai perspėjami apie muitinės registro darbo sutrikimus dėl "Brexit"
  Didžioji Britanija suderino su EK "Brexit" susitarimo pakeitimus
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Brexit

  Svarbiausios temos