10:45 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Michailas Saakašvilis, archyvinė nuotrauka

  Saakašvilis atskleidė Porošenko planus išmainyti Krymą į narystę ES

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  94 0 0

  Dabartiniai Krymo vadovai rimtai nevertina Saakašvilio žodžių, tvirtina, kad tokiu būdu buvęs Odesos gubernatorius primena apie save

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Petro Porošenko 2014 metais norėjo gauti narystę Europos Sąjungoje ir NATO mainais į Krymą, sakė buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Odesos krašto gubernatorius Michailas Saakašvilis.

  Pasak jo, Ukrainos prezidentas teigė, kad Saakašvilis praktiškai priprato prie idėjos, kad Pietų Osetija ir Abchazija niekada negrįš į Gruzijos sudėtį.

  "Taip pat turėtume priprasti prie idėjos, kad Ukraina nebeturės Krymo, bet mes tai išmainysime į narystę Europos Sąjungoje ir NATO", — interviu žurnalistui Dmitrijui Gordonui sakė Gruzijos politikas.

  Kita vertus, jis įsitikinęs, kad Krymo praradimas gali lemti tai, jog Ukraina nesugebės įstoti nei į ES, nei į NATO, "nes atsiranda teritorinis konfliktas".

  Ukrainos prezidentas Petras Porošenko, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Pirmasis Krymo parlamento pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas paragino Saakašvilį nesireklamuoti, pasitelkus Krymo klausimą, ir tokiu būdu "nesuvedinėti sąskaitų" su savo politiniais oponentais.

  Fikso teigimu, Saakašvilio kaip politiko "jau išsižadėjo visas pasaulis".

  "Jis stengiasi pritraukti dėmesį į save, pasitelkęs Krymo temą, kad apie jį dar kartą prisimintų, ir tuo pačiu metu jis "suvedinėja sąskaitas" su savo politiniais priešininkais", — sakė Fiksas RIA Novosti.

  Savo ruožtu, Krymo viešųjų rūmų vadovas Grigorijus Jofė nemato prasmės komentuoti tokius Saakašvilio pareiškimus.

  "Jis plepys, išgalvotojas, nerimtas žmogus. Negalima pasitikėti nė vienu jo žodžiu", — pabrėžė jis.

  Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais Kryme įvyko referendumas, kurio rezultatai parodė, kad didžioji dauguma pusiasalio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
  Porošenko Jaltos dienos proga pareiškė, kad virš miesto iškels Ukrainos vėliavą
  Žiniasklaida surado Porošenko ir Klimkino giminaičius Kryme
  Tegai:
  Michailas Saakašvilis, Petro Porošenka, Krymas

  Svarbiausios temos