02:30 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1444
 • RUB81.0468
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (358)
  91

  Baltarusijos energetikos ministerija pakomentavo Skvernelio planą dėl Astravo AE ir nemato jokios prasmės ką nors keisti

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Baltarusijos AE statybos projektas buvo sukurtas siekiant paįvairinti šalies suvartojamo kuro rūšis, todėl nėra prasmės naudoti pagal šį projektą sukurtą infrastruktūrą gamtinėmis dujomis kūrenamai elektrinei, sakė Baltarusijos energetikos ministerijos Atominės energetikos departamento direktorius Vasilijus Poliuchovičius, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybės spaudos tarnyba teigė, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis siūlo Minskui kompromisinį sprendimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės. Visų pirma jis pasiūlė perorientuoti atominės elektrinės infrastruktūrą, elektros energijos gamybai naudojant gamtines dujas, įskaitant ir suskystintas gamtines dujas iš Klaipėdos terminalo.

  "Mes statome branduolinę elektrinę sau, mūsų vidaus vartojimui ir energetiniam saugumui. Ne tik elektros energijos gamybai, bet ir naudojamoms kuro rūšims įvairinti", — trečiadienį portalui tut.by sakė ministerijos atstovas.

  Jis pabrėžė, kad respublikoje "apie 95 proc. elektros energijos jau gaminama dujomis".

  "Taigi, kokia prasmė kažką keisti (atominės elektrinės projektą į dujomis kūrenamą elektrinę — Sputnik)? Mums reikia patikimo elektros energijos šaltinio, kuris nepriklauso nuo kainų svyravimų pasaulyje", — pridūrė Poliuchovičius.

  Komentuodamas Lietuvos atsisakymą pirkti elektros energiją iš Baltarusijos AE, jis pažymėjo, kad "tokia yra kiekvieno teisė".

  "Jei atėjote į rinką ir jums kažkas nepatinka, niekas neverčia pirkti. Mes statome elektrinę sau, 40 proc. elektros energijos gamins jėgainė, mažiau nei 60 proc. — dujos, o vėliau palaipsniui plėtosime atsinaujinančią energiją. Reikalinga tokia pusiausvyra, kad nebūtų pasikliaujama vieno tipo kuru", — aiškino Poliuchovičius.

  Lietuvos ir Baltarusijos ginčas dėl Astravo AE

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai lemia Lietuvos nepasitenkinimą. Lietuvos valdžia laiko AE atsiradimą šalia valstybės sienų "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Nuo pat statybos pradžios Lietuva priešinosi projektui ir primygtinai ragino kitas Europos šalis boikotuoti jį. Visų pirma Vilnius paskelbė Baltarusijos AE grėsme šalies nacionaliniam saugumui, taip pat priėmė iniciatyvą, draudžiančią eksportuoti elektros energiją iš valstybių, kuriose veikia "nesaugios" AE.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Anksčiau šią savaitę Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė savo "plano-chuligano", susijusio su Baltarusijos AE, detales. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad siūlys Baltarusijai išnaudoti daugiau kaip 60 proc. jau esančios Astravo AE infrastruktūros dujomis kūrenamai elektrinei įrengti.

  Ministro pirmininko pasiūlymą sukritikavo buvęs Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Anot jo, Skvernelio planas yra PR akcija prieš Respublikos prezidento rinkimus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (358)

  Dar šia tema

  Baltarusijos AE tema Lietuvoje — rinkimų kampanijos triukas
  Politologas: Lietuva užslėpė skriaudą Baltarusijai dėl Ignalinos AE
  Skvernelis pateikė savo pasiūlymą dėl Astravo AE Baltarusijos premjerui
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos