07:09 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Bileckis mano, kad Ukrainos valdžiai "nepatogu" prisiminti, jog ji nesugebėjo sureguliuoti konflikto šalies pietryčiuose

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas ir nacionalinio bataliono "Azov" įkūrėjas Andrejus Bileckis papasakojo interviu leidiniui "Apostrof" apie Ukrainos armijos praradimus.

  Pasak jo, po Antrojo Minsko susitarimo pasirašymo yra daugiau nei tūkstantis nužudytų karių kovinių veiksmų metu — ir tai neskaičiuojant "žuvusiųjų nuo žaizdų, insultų, savižudybių".

  "Mūsų praradimai — tai kosminiai skaičiai šiuolaikinių karų kontekste", — pažymėjo Bileckis.

  Pasak jo, Kijevo valdžia nesugebėjo pajudėti iš vietos bandydama sureguliuoti konfliktą, o šalies vadovybei "nepatogu prisiminti" Krymo ir Donbaso klausimus.

  2014 metų balandį Kijevo valdžia pradėjo kovinius veiksmus prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo Ukrainoje. Susidūrimo aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas svarstomas, taip pat ir kontaktinės grupės susitikimų Minske metu. Ši grupė nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius veiksmus dėl konflikto numalšinimo. Tačiau ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių toliau vyksta susišaudymai.

  Rusija ne kartą buvo nepagrįstai apkaltinta "įsikišimu" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija yra suinteresuota, jog Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Rusija ragina Vakarus paveikti Kijevą dėl konflikto Donbase eskalacijos
  ESBO ataskaitose nėra informacijos apie Rusijos karius Ukrainos teritorijoje
  Susikukavo trise: kaip Lietuva, Lenkija ir Ukraina atskleidė "karinę paslaptį"
  JAV Valstybės departamentas pristatė svetainę "apie Rusijos agresiją Ukrainoje"
  Saakašvilis atskleidė Porošenko planus išmainyti Krymą į narystę ES
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Donbasas, Ukraina

  Svarbiausios temos