12:14 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Redzikovo mieste, 150 kilometrų nuo Gdansko, statoma amerikiečių bazė, kurioje bus įdiegti raketų sekimo sistemos komponentai bei raketinė ginkluotė

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. JAV raketų gynybos bazė Lenkijos Redzikovo mieste gali būti įrengta iki 2020 metų pabaigos, sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius Varšuvoje vykusioje spaudos konferencijoje.

  Redzikovo mieste, 150 kilometrų nuo Gdansko, statoma amerikiečių bazė, kurioje bus įdiegti raketų sekimo sistemos komponentai bei raketinė ginkluotė.

  "Tikėtina, kad iki kitų metų pabaigos ši bazė bus baigta", — sakė Čaputovičius.

  Pirmoji JAV priešraketinės gynybos sistema Rytų Europoje įrengta buvusioje Deveselu karinėje oro bazėje, Rumunijoje. Vėliau panašus objektas numatytas Lenkijos teritorijoje, Redzikovo mieste.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija turės reaguoti į JAV raketų gynybos sistemos dislokaciją Rumunijoje. Pasak jo, priešraketinės gynybos įrenginiuose, esančiuose Rumunijoje, gali būti panaudoti atakų kompleksai, o Rusijos Federacija turės imtis atsakomųjų veiksmų, kad užtikrintų savo saugumą. Rusijos vadovas pažymėjo, kad niekas neklauso Maskvos susirūpinimo ir niekas nenori derėtis.

  Anksčiau Maskva ne kartą pareiškė, kad JAV ir NATO, dislokuodamos priešraketinės gynybos sistemas Europoje, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir gali pakenkti strateginiam stabilumui regione. Rusija pažymėjo, kad priešraketinės gynybos sistema Rytų Europoje yra JAV branduolinių strateginių potencialų dalis, nukreipta į periferiją, ir tokių sistemų įrengimas pažeidžia INF sutartį, todėl Maskva bus priversta imtis atsakomųjų veiksmų, kad užtikrintų savo saugumą.

  Dar šia tema

  Rusija žada reaguoti, jei Ukrainoje atsiras JAV karinė bazė
  Afganistane apšaudyta karinė bazė, kur tarnauja Lietuvos kariai
  Tegai:
  JAV karinė bazė, Gdanskas

  Svarbiausios temos