02:28 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  138

  Vizito tikslas — parengti renginių, skirtų penktosioms Krymo ir Rusijos susijungimo metinėms, reportažus

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Pažintinio vizito į Krymą atvyko užsienio žurnalistų grupė, praneša RIA Novosti su nuoroda į Krymo vidaus politikos Informacijos ir ryšių ministerijos atstovą.

  Vakarų žiniasklaidos darbuotojai viešės pusiasalyje iki kovo 18 dienos.

  "Spaudos ture dalyvauja žurnalistai iš Italijos, Bulgarijos, Sirijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Libano, Lietuvos ir Kubos", — patikslino agentūros pašnekovas.

  Vizito tikslas — parengti renginių, skirtų penktosioms Krymo ir Rusijos susijungimo metinėms, reportažus.

  "Žurnalistai galės pabendrauti su Krymo gyventojais ir savo akimis pamatyti, kokie per pastaruosius penkerius metus respublikoje įvyko socialiniai ir ekonominiai pokyčiai", — sakė ministerijos atstovas spaudai.

  Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais Kryme įvyko referendumas, kurio rezultatai parodė, kad didžioji dauguma pusiasalio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Krymas pasiruošęs pristatyti gyvenimą pusiasalyje
  "The National Interest": Krymas nepriklausys Ukrainai
  Krymas įspėjo NATO dėl provokacijų Juodojoje jūroje
  Krymas pareiškė, kad Ukraina atsidūrė ties žlugimo riba
  Tegai:
  Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos