20:50 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  82

  Ribojamosios priemonės palies 114 fizinių ir 15 juridinių asmenų

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Kanada, koordinuodamasi su ES ir JAV, paskelbė naujas sankcijas Rusijai. Atitinkamas pareiškimas skelbiamas Kanados užsienio reikalų ministerijos interneto tinklalapyje.

  Ribojamosios priemonės palies 114 fizinių ir 15 juridinių asmenų. Pareiškime teigiama, kad sankcijos buvo įvestos reaguojant į Rusijos "agresyvius" veiksmus Juodojoje jūroje ir "neteisėtą Krymo okupaciją".

  RIA Novosti duomenimis, į sankcijų sąrašą pateko "Rosneft" vadovas Igoris Sečinas, Energetikos ministerijos vadovo pavaduotojas Andrejus Čerezovas, "VTB" vadovas Andrejus Kostinas, Federacinės tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačevas, Rusijos gvardijos direktorius Viktoras Zolotovas, FSB pasienio tarnybos vadovo pavaduotojas Genadijus Medvedevas ir kiti. Taip pat ribojamosios priemonės bus taikomos tokioms bendrovėms kaip "Sukhoi", "Tupolev", "MiG", "Stroigazmontaž", "Silovyje mašiny".

  Penktadienį apie sankcijų prieš Maskvą išplėtimą pranešė JAV finansų ministerija. Į sąrašą įtraukti šeši žmonės ir aštuonios įmonės.

  Valstybės Dūmos Tarptautinio komiteto vadovas Leonidas Sluckis pareiškė, kad Vašingtonas, plėsdamas sankcijas prieš Maskvą, įrodo visam pasauliui savo prieštaravimą tarptautinės teisės normoms.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Maskva nuolat kaltinama "įsikišimu" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.  

  Rusijos rubliai ir JAV doleriai
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", tuo tarpu FSB pabrėžė, kad Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenko suplanuota provokacija, susijusią su jo žemais reitingais rinkimų išvakarėse.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
  Vokietija jau pavargo nuo "Ukrainos isterijos"
  Slovakijos URM atskleidė naujas detales apie ES sankcijas Rusijai
  JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, Ukraina, JAV, Kanada, ES

  Svarbiausios temos