21:43 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Pasak Pavelo Klimkino, šalies gyventojai yra priversti išvykti į užsienį dirbti

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pavelas Klimkinis nemano, kad masinis ukrainiečių išvykimas į kitas šalis dirbti yra katatrofa, praneša RIA Novosti.

  "Ukrainiečiai yra priversti išvykti iš Ukrainos, kad galėtų dirbti užsienyje. Tai nėra katastrofa, bet tai yra didžiulis iššūkis valstybei", — sakė jis interviu "Radijo Kultura".

  Tuo pačiu metu ministras pabrėžė, kad neteisinga skirstyti savo tautiečius, gyvenančius Ukrainoje, ir Ukrainos diasporas užsienyje.

  "Mes išlaikome ukrainietiškumą", — sakė Klimkinas.

  Pasak Ukrainos socialinės politikos ministerijos, kasmet sezoniniam darbui į kitas šalis išvyksta beveik devyni milijonai ukrainiečių. Be to, rodikliai nuolat didėja.

  Sputnik Lietuva anksčiau rašė, kad Ukrainos piliečiai daugiausia renkasi darbo rinką Lenkijoje ir Baltijos šalyse. Lenkijos laikinojo darbo rinkoje Ukrainos migrantai sudaro 54 proc. Lietuvoje ukrainiečiai sudaro didžiausią bendruomenę, kuri per pastaruosius metus išaugo 55 proc.

  Politikos analitikas Dmitrijus Solonikovas anksčiau išreiškė susirūpinimą, kad į darbą atvykstantys Ukrainos migrantai gali kelti grėsmę ES šalių saugumui.

  Dar šia tema

  Uždarbiautojai — Lietuvos specialiųjų tarnybų galvos skausmas
  Ukrainiečiai tapo didžiausia užsieniečių bendruomene Lietuvoje
  Kijevas atskleidė "milžinišką mitą", kuris griauna Ukrainos ekonomiką
  Rados deputatas: iš Ukrainos išvyko dešimt milijonų žmonių
  Tegai:
  migracija, Ukraina, Pavelas Klimkinas

  Svarbiausios temos