02:06 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Anksčiau Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) arabų-kurdų padaliniai, kuriuos remia Vašingtonas, atnaujino veiksmus prieš IS* teroristus

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Sirijos provincijoje, Deir ez-Zor, Jungtinių Valstijų vadovaujamos koalicijos išpuolio metu žuvo dešimt civilių, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "Syria TV".

  Buvo smūgiuojama stovykla Baguzo kaime. Tarp mirusiųjų yra vaikų.

  Kovotojų cheminė laboratorija Sirijos Dūmoje
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) arabų ir kurdų padaliniai, remiami Amerikos, prieš savaitę paskelbė, kad atnaujins operacijas prieš Islamo valstybės teroristų grupės* Baguzj kaime, šalies pietryčiuose. Jau kelis mėnesius jie kovoja prieš IS * likučius.

  Sirijos žiniasklaida ne kartą skelbdavo apie nukentėjusiuosius tarp vietinių gyventojų, taip pat apie baltojo fosforo, kurį pagal tarptautines normas draudžiama naudoti netoli gyvenviečių, naudojimą.

  Sirijos vadovybė paprašė JT neatstumti ir reaguoti į baltojo fosforo naudojimą ir civilių gyventojų žūtis. Tačiau Pentagonas neigia, kad naudojama ginkluotė su baltu fosforu, ir atsisako atskleisti, kokius tiksliai sviedinius naudoja. Be to, Sirijos valdžia paprašė sustabdyti neteisėtą koalicijos buvimą šalyje.

  Nuo 2014 metų Jungtinės Valstijos ir sąjungininkai vykdo operaciją prieš IS* Sirijoje ir Irake, nors Damaskas nesuteikė oficialaus sutikimo tokiems veiksmams. Praėjusių metų gruodį JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad kariai palieka Siriją.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios

   

  Dar šia tema

  Per parą į Siriją sugrįžo daugiau nei tūkstantis pabėgėlių
  Sirija: pasaulis ant naujos Karibų krizės slenksčio
  Tegai:
  koalicija, JAV, Sirija

  Svarbiausios temos