19:50 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

  Porošenko žada diversifikuoti branduolinio kuro tiekimą

  Пресс-служба президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Pakeitus branduolinio kuro Ukrainos atominėms elektrinėms tiekėją kyla grėsmė Ukrainos ir visos Europos piliečių sveikatai, be to, šis sandoris parodo nepriimtiną skubotumą ir ignoruoja branduolinės saugos klausimus

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sakė, kad Ukraina tapo pirmąja pasaulio šalimi, kuri diversifikuoja branduolinio kuro tiekimą savo atominėms elektrinėms, rašo RIA Novosti.
  2014 metais Ukraina susitarė su "Westinghouse" dėl Amerikos branduolinio kuro tiekimo kai kuriems Ukrainos atominių elektrinių vienetams iki 2020 metų. Šiuo metu pagrindinis kuro Ukrainos atominėms elektrinėms tiekėjas yra Rusijos bendrovė "TVEL".

  "Per pastaruosius penkerius metus, bendradarbiaudama su Amerikos kompanija "Westinghouse", Ukraina tapo pirmąja pasaulio šalimi, kuri diversifikavo branduolinio kuro tiekimą", — pirmadienį, susitikimo su branduolinės energetikos sektoriaus darbuotojais Chmelnyckio regione metu, sakė Porošenko.

  Pasak jo, Ukrainoje šešios iš 13 AE jau naudoja kurą iš Amerikos, ir šis procesas tęsis. Porošenko mano, kad branduolinio kuro tiekimo diversifikacija leis Ukrainai šiuo atžvilgiu nepriklausyti nuo Rusijos Federacijos.

  Ukrainos vadovas pridūrė, kad kitas žingsnis turėtų būti Ukrainos atominių elektrinių aprūpinimas savo branduoliniu kuru.

  Ekspertai pakartotinai įspėjo, kad Kijevo sprendimas naudoti "Westinghouse" kurą savo atominėse elektrinėse kelia rimtą grėsmę Ukrainos AE, statomų pagal sovietinius projektus, saugumui. Yra pagrįstų abejonių, kad Ukrainos atominės elektrinės gali saugiai veikti naudodamos kurą iš JAV, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija. Pakeitus branduolinio kuro Ukrainos atominėms elektrinėms tiekėją kyla grėsmė Ukrainos ir visos Europos piliečių sveikatai, be to, šis sandoris parodo nepriimtiną skubotumą ir ignoruoja branduolinės saugos klausimus, pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Dar šia tema

  Ukraina pareiškė, kad Rusija turės pasirašyti dujų tranzito sutartį
  Ukraina atskleidė, ką lėmė Vakarų apgaulė
  Ukraina ir toliau perka Rusijos dujas, teigia Tymošenko
  Ukraina planuoja eksportuoti dujas
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos