02:58 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  74

  Porošenko pareiškė, kad neketina "virti košės" su Rusijos valdžios institucijomis ir pasistengs, kad Maskvai būtų daromas kuo didesnis spaudimas

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pakomentavo Vladimiro Putino žodžius apie tai, kad "su Kijevo valdžia košės neišvirsi". Porošenko kalbą transliavo kanalas ICTV.

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Anksčiau Putinas kelionės į Krymą metu sakė, kad rusų ir ukrainiečių tautos nesipyksta, bet Kremlius negali susitarti su dabartiniais Ukrainos lyderiais, su kuriais "vargu ar įmanoma išvirti košę ir pasiekti teigiamų rezultatų". Pasak jo, Kijevo valdžios veiksmai kelia nuostabą.

  Porošenko pareiškė, kad neketina "virti košės" su Rusijos valdžios institucijomis ir pasistengs, kad Maskvai būtų daromas kuo didesnis spaudimas.

  "Aš nesiruošiu "nei virti, nei valgyti košės" ar žvejoti su tam tikrais asmenimis", — sakė Ukrainos prezidentas.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį vykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų balsavo už narystę Rusijoje. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, vadovaudamiesi tarptautine teise ir JT chartija, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. 39 kandidatai pretenduoja į valstybės vadovo postą. Pagal sociologinius tyrimus "Batkyvščinos" partijos lyderė Julija Tymošenko ilgą laiką buvo lyderė, tačiau pastaruosius du mėnesius pirmauja Vladimiras Zelenskis. Porošenko įvertinimas pagal apklausas yra apie 20%.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Porošenko administracijos atstovas pranešė, kiek šalies vadovas vartoja alkoholio
  Porošenko pareiškė, kad susiruošė į Donbasą
  Kijeve Porošenko susitikimo su rinkėjais metu įvyko susidūrimai
  Porošenko pažadėjo susigrąžinti Krymą "be derybų ir susitarimų"
  Tegai:
  Rusija, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos