14:38 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  JAV užtvindyta bazė Offutt

  JAV užtvindyta bazė su "Paskutiniojo teismo" lėktuvais

  © REUTERS / Courtesy Rachelle Blake/U.S. Air Force
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17111

  Dėl staigiai pakilusio vandens lygio Misūrio upėje praėjusį savaitgalį po vandeniu atsidūrė beveik trečdalis aviacijos bazės, kelios dešimtys pastatų ir žymi dalis kilimo ir tūpimo tako

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Nebraskos valstijoje užtvindyta karinė bazė "Offutt", kur yra Ginkluotųjų pajėgų Strateginės vadovybės štabo būstinė, pranešama JAV Karinių oro pajėgų 55-ojo aviacijos sparno vado Maiklo Maniono Facebook paskyroje.

  Taip įvyko dėl to, kad staigiai pakilo vandens lygis Misūrio upėje. Prognozuojama, kad vandens lygis sumažės tik savaitės pabaigoje.

  Portalo "Airforce Times" duomenimis, po vandeniu atsidūrė beveik trečdalis aviacijos bazės, pažeista 30 pastatų iš 200, tame tarpe ir keli angarai su "E-4B Nightwatch", taip pat užtvindytas beveik kilometras kilimo ir tūpimo tako. Be to, teko evakuoti devynis orlaivius, aštuonis žvalgybinius orlaivius "RC-135 Rivet Joint" ir vieną "Paskutiniojo teismo" lėktuvą "Boeing E-4".

  Ši bazė yra viena svarbiausių JAV kariuomenei, nes joje dislokuojami "Boeing E-4B Nightwatch", kurie dar vadinami "Paskutiniojo teismo" lėktuvais.

  Jie skirti Vyriausybei ir karinei vadovybei branduolinio karo pradžios atveju. Teigiama, kad šios mašinos gali išbūti ore apie savaitę, jei kuro papildoma ore. Visos lėktuve esančios sistemos yra apsaugotos nuo žalingų branduolinio sprogimo veiksnių.

  Be to, bazėje yra naujausias požeminis bunkeris, iš kurio valdomi JAV branduoliniai ginklai.

  Dar šia tema

  Užtvindyti beveik du trečdaliai istorinio Venecijos centro
  Nelauktai užklupo: Rusijos upė užtvindė miestą Kalifornijoje
  Žiniasklaida papasakojo apie Rusijos "Paskutinio teismo" ginklo galią
  JAV pakėlė į orą "Paskutinio teismo" lėktuvą
  Tegai:
  aviacijos bazė, karinė bazė, JAV

  Svarbiausios temos