18:21 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  "RT France" taip pat turėjo sustiprinti redakcijos apsaugą Paryžiuje

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Televizijos kanalas "RT France" pranešė policijai apie grasinimus darbuotojams ir sustiprino Paryžiaus redakcijos apsaugą, papasakojo MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian.

  "Kas ten per slegianti neapykantos atmosfera?" — rašė ji savo "Telegram" kanale.

  Pasak jos, Prancūzijos kanalo "RT" vadovė gavo laišką su grasinimais.

  "Prieš tai kitas asmuo parašė keletą laiškų skirtingais mūsų "RT France" adresais, kelis kartus skambino administratoriui, labai piktinosi — kažką kalbėjo apie Staliną, kad mes pasišalintume iš Prancūzijos ir kad Europos Parlamentas nenori mūsų nei matyti, nei girdėti", — pridūrė Simonian.

  Makrono "karas" su Rusijos žiniasklaida

  2017 metų rinkimų kampanijos metu "Sputnik France" ir "RT" korespondentai nebuvo akredituoti Makrono rinkimų kampanijos būstinėje. Jį išrinkus šalies prezidentu, Užsienio reikalų ministerija, nepaisant pažadų, nepratęsė akreditacijos.

  Šiuo metu naujienų agentūra "Sputnik" ir "RT" kanalas nėra akredituoti Eliziejaus rūmuose ir kitose žynybose. Kaip pažymėjo "Sputnik France" vyriausioji redaktorė Natalija Novikova, akreditacijos negavusiems agentūros korespondentams gresia dvigubas pavojus, kai jie nušviečia renginius, vykstančius kartu su riaušėmis Paryžiuje.

  Kremlius šią situaciją pavadino Prancūzijos prezidento "informaciniu karu" prieš Rusijos žiniasklaidą.

  Rusijos žiniasklaida ES

  Vasario mėnesį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino ES dėti daugiau pastangų kovoje su "Rusijos propaganda". Linkevičius pareiškė, kad Europa vis dar "nepakankamai įvertina Rusijos Federacijos informacijos įtaką". Jis taip pat pažymėjo, kad ne tik "Rytų Europos valstybes tiesiogiai ar netiesiogiai veikia Maskva".

  Anksčiau Lietuvos specialiosios tarnybos pristatė metinę ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, Rusija buvo įvardyta kaip viena pagrindinių grėsmių Lietuvai.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu "Sputnik Lietuva" pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijos Rusijos baimę padarė savo politinio režimo pagrindu. Be to, pati specialiųjų tarnybų ataskaita yra politinė savireklama.

  Dar šia tema

  Lietuvos parlamentarė pasipiktino "RT" Naujųjų metų dovana
  Žiniasklaida: kaip kanalas "RT" sulaukė pripažinimo Vokietijoje
  AVAAZ "RT France" naujienose apie "geltonųjų liemenių" protestus nerado klastotės
  Tegai:
  Paryžius, RT

  Svarbiausios temos