03:40 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  78

  Vengrijos užsienio reikalų ministro teigimu, didžiuliai nuostoliai patirti dėl eksporto apribojimų

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Vengrijos ekonomika prarado apie septynis milijardus dolerių dėl eksporto apribojimų, atsiradusių, Europai įvedus sankcijas prieš Rusiją, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad mes esame teisingame kelyje ir netrukus pasieksime 10 milijardų dolerių apyvartą. Jog tai dar neįvyko, nepriklauso nuo mūsų. Europos sankcijos sugriovė mūsų lūkesčius. Mes turėjome imtis labai rimtų pastangų, kad išlaikytume savo prekių apyvartą esamame lygyje. Mūsų skaičiavimais, Vengrijos ekonomika prarado eksporto galimybes už septynis milijardus dolerių", — teigė Szijjarto susitikime su Rusijos Federacijos Tarybos pirmuoju pirmininko pavaduotoju Nikolajumi Fiodorovu.

  Rusijos ir daugelio Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko perversmas, ir dėl Krymo, kuris po referendumo tapo Rusijos regionu. Vakarų šalys apkaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus ir pradėjo taikyti sankcijas.

  Rusija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, daug kartų atmesdavo visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti sankcijomis yra visiškai neproduktyvu.

  Kanada kartu su ES ir JAV įvedė naujas sankcijas Rusijai dėl Ukrainos >>

  Vis dėlto pastaruoju metu Vakaruose vis dažniau atsiranda nuomonių apie būtinybę panaikinti sankcijas prieš Maskvą.

  Į prekių, kurias draudžiama įvežti į Rusiją, sąrašą įeina mėsos ir pieno produktai, žuvis, daržovės, vaisiai ir riešutai.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Rusijos URM pavadino ES Tarybos sprendimą dėl sankcijų nepagarbiu
  Deripaska paaiškino, kodėl Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykiai nepagerės
  Tegai:
  Rusija, sankcijos Rusijai, Vengrija

  Svarbiausios temos