02:53 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Vašingtonas, archyvinė nuotrauka

  JAV įsteigtas fondas, skirtas Amerikos lietuviams

  CC0 / Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Ambasadoriaus vardo fondas skatins ir rems studentus, studijuojančius Jungtinių Valstijų ar bet kurios kitos pasaulio šalies aukštosiose mokyklose, siekti puikių studijų rezultatų ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Prieš kelias dienas, kovo 19 dieną, Lietuvių Fonde oficialiai įsteigtas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio proga inicijuotas Lietuvos ambasadoriaus vardo fondas, skirtas Amerikos lietuviams — naujos kartos lyderiams, Facebook pasidalino Lietuvos ambasada JAV.

  Fondo steigimo sutartį tarpininkaujant Lietuvos ambasadai JAV pasirašė Vašingtono lietuvių profesionalų klubas ir Ilinojaus valstijoje įsikūręs Lietuvių Fondas.

  "Lietuvos ambasadoriaus vardinio fondo Lietuvių Fonde tikslas — ugdyti lietuvių kilmės profesionalus ir lyderius, kurie prisidėtų prie strateginių Lietuvos ir JAV ryšių puoselėjimo ir stiprinimo. Fondas rems naujos kartos lyderius, kurie ateityje galėtų dirbti įvairiose vyriausybinėse ir nevyriausybinėse JAV institucijose", — sveikindamas fondo įsteigimą pabrėžė ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.

  Be to, ambasadoriaus vardo fondas skatins ir rems studentus — Lietuvos diasporos JAV atstovus, studijuojančius Jungtinių Valstijų ar bet kurios kitos pasaulio šalies aukštosiose mokyklose, — siekti puikių studijų rezultatų ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje.

  Литовские Lietuvospasai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Ambasadoriaus vardo fondas ateities lyderiams yra įsteigtas kaip Ilinojaus valstijoje įsikūrusio Lietuvių Fondo specialios paskirties fondas, kurio stipendijos bus skirtos gabiausiems politikos mokslus, diplomatiją, tarptautinius santykius ir kitas su viešuoju administravimu susijusias studijų kryptis pasirinkusiems studentams, skatins juos atlikti praktiką JAV Kongreso narių, valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų biuruose.

  Pranešime pabrėžiama, kad Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su LR Užsienio reikalų ministerija tarpininkaus ir šio fondo stipendijas gavusiems studentams sudarys sąlygas vykti kelių savaičių pažintinei stažuotei į Lietuvą viešojo administravimo srityje.

  Fondas ateities lyderiams įsteigtas Lietuvos ambasadai glaudžiai bendradarbiaujant su Vašingtono lietuvių profesionalų klubu ir Lietuvių Fondu. Visi JAV Lietuvių Bendruomenės nariai, organizacijos ir mūsų gausios diasporos atstovai yra kviečiami tapti Lietuvos ambasadoriaus fondo rėmėjais. Pirmuosius įnašus naujai steigiamam fondui skyrė Lietuvos Respublikos garbės konsulai Jonas Prunskis, Jeff Nelson, Leslie Liautaud, Amerikos-Lietuvos verslo tarybos nariai ir praėjusių metų gruodžio mėnesį ambasadoje surengto labdaros renginio svečiai.

  Dar šia tema

  Masiulis ragina sekti Lenkijos pavyzdžiu teikiant paramą išeivijai
  URM parodė, kaip užsiregistruoti balsavimui užsienyje
  Balsuoti užsienyje užsiregistravo daugiau nei 10 tūkst. lietuvių
  Tegai:
  užsienio lietuviai, JAV

  Svarbiausios temos