06:34 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Tyrimas Jungtinėje Karalystėje sustabdomas iki proceso pabaigos Švedijos apeliaciniame teisme

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Aukštasis Anglijos ir Velso teismas sustabdė Stokholmo arbitražo sprendimo, susijusio su ginču tarp "Gazprom" ir "Naftogaz Ukraina", pripažinimą ir vykdymą šalyje, praneša "Gazprom" spaudos tarnyba.

  Sprendimas buvo priimtas kovo 15 dieną.

  "Tyrimas Jungtinėje Karalystėje sustabdomas iki proceso pabaigos Svea apygardos (Švedija) apeliacinėje instancijoje", — teigiama "Gazprom" pranešime.

  Rusijos bendrovė pabrėžė, kad ji ir toliau gins savo teises.

  Ginčas tarp "Gazprom" ir "Naftogaz"

  2016 metais "Naftogaz" ir šešios dukterinės įmonės pateikė ieškinį. Tada bendrovė kreipėsi į Tarptautinio trečiųjų teismo nuolatinių rūmų tribunolą Hagoje ir pareikalavo, kad Rusija išmokėtų 2,6 milijardo dolerių nuostolius. Ukrainos bendrovė nurodė, kad Kryme ji turėjo "daug vertingų energetikos aktyvų".

  2017 metų gruodžio mėnesį ir 2018 metų vasarį Stokholmo arbitražo teismas priėmė sprendimą dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčų dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių, galiausiai įpareigodamas Rusijos įmonę sumokėti 2,56 mlrd. JAV dolerių Ukrainos bendrovei.

  "Gazprom" apskundė šiuos sprendimus Švedijos apygardos Svea teismui, kuris ketina svarstyti šį skundą spalio mėnesį. Nepaisant to, Ukraina skirtingose šalyse stengiasi priverstinai išieškoti lėšas iš Rusijos bendrovės.

  Pavyzdžiui, praėjusių metų birželį Aukštasis Anglijos ir Velso teismas "Naftogaz" prašymu priėmė nutarimą areštuoti "Gazprom" turtą Anglijos teritorijoje, tačiau rugsėjį sprendimas buvo atšauktas pagal įsipareigojimą nepanaudoti "Nord Stream AG" akcijų iki bylos svarstymo pabaigos.

  Ukraina prognozuoja dujų sutarties su Rusija nutraukimo pasekmes >>

  Ukrainos bendrovė inicijavo dar vieną teisminį procesą prieš "Gazprom", kuriuo reikalauja peržiūrėti dujų tranzito tarifus 2018–2019 metams ir kompensuoti dar 11,6 milijardo dolerių "nepriemokas".

  Anksčiau "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenko pareiškė, kad bendrovė yra pasirengusi sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą iki dviejų milijardų dolerių, jei tranzitas tęsis po 2019 metų.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" reikalaus iš "Gazprom" kompensuoti dujų kainų skirtumą
  "Naftogaz" įvardijo finansinių pretenzijų "Gazprom" sumą
  "Naftogaz" pranešė apie savo pasirengimą sumažinti ieškinio "Gazprom" sumą
  "Naftogaz" vadovas pareiškė, kad "Gazprom" panaikina dujų tranzitą per Ukrainą
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos