04:38 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  176

  Pentagonas nesutinka su tuo, kad Rusijos Su-27 "nuvijo" Amerikos B-52

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Pentagonas nesutinka su tuo, kad Rusijos Su-27 "nuvijo" Amerikos strateginį bombonešį B-52 iš oro erdvės virš Baltijos jūros, RIA Novosti sakė JAV kariuomenės atstovas Erikas Pehonas.

  "JAV karinių oro pajėgų lėktuvas B-52 atliko įprastas operacijas tarptautinėje oro erdvėje, įgyvendindamas skrydžių ir navigacijos laisvės principą. B-52 kovo 20 dieną, kaip įprasta, susitiko su rusų Su-27, kuris atlikinėjo operacijas virš Baltijos jūros", — aiškino jis.

  Pehonas pridūrė, kad Su-27 nenuvijo B-52, ir bombonešis sugebėjo užbaigti savo misiją.

  Vakar Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuris rodo, kaip Rusijos naikintuvas palydėjo Amerikos strateginį bombonešį virš Baltijos jūros. Buvo pranešta, kad siekiant identifikuoti ir palydėti bombonešį į orą pakilo du Su-27. Rusijos ministerija taip pat pranešė, kad po to, kai strateginis bombonešis B-52H pakeitė skrydžio trajektoriją ir nutolo nuo Rusijos sienos, Su-27 sugrįžo į bazę.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad B-52 atsiradimas šiame regione didina įtampą.

  Aviacijos perkėlimas į Europą

  Praėjusią savaitę Jungtinės Valstijos į Jungtinę Karalystę perkėlė šešis B-52 ir B-52H bombonešius. Lėktuvai nusileido Fairford oro bazėje.

  B-52 buvo gaminamas nuo 1952 iki 1962 metų ir buvo sukurtas kaip strateginis bombonešis, gebantis pristatyti dvi didelio galingumo termobranduolines bombas į bet kurį TSRS tašką. Jis ir šiandien išlieka pagrindiniu JAV oro pajėgų orlaiviu.

  Dar šia tema

  JAV karinių oro pajėgų branduolinis bombonešis priartėjo prie Rusijos sienų
  JAV ieško rangovų, kurie sukurtų Su-57 imituojančius oro taikinius
  Kremlius pakomentavo JAV bombonešių skrydžius netoli Rusijos sienų
  Tegai:
  Baltijos jūra, Pentagonas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos