22:12 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Amerikiečių ataka, archyvinė nuotrauka

  Lavrovas: Vakarai neleis ištirti NATO nusikaltimų Jugoslavijoje

  © AFP 2019 / DOD
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92 0 0

  Serbijos valdžios institucijos pačios atlieka tyrimą, ar NATO pajėgos naudojo draudžiamus šaudmenis

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Vakarai darys viską, kad užkirstų kelią galimų NATO tarptautinės teisės pažeidimų tyrimui Jugoslavijos bombardavimo metu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas interviu kanalui NTV metu.

  "Manau, kad Vakarai daro ir padarys viską, kad užkirstų kelią šiam (galimų nusikaltimų) tyrimui", — sako Lavrovas.

  Jis pažymėjo, kad Serbijos valdžios institucijos pačios atlieka tyrimą ar NATO pajėgos naudojo draudžiamus šaudmenis.

  "Pagal jo rezultatus pamatysime, ką galima padaryti siekiant užtikrinti, kad šis nusikaltimas neliktų nepastebėtas. Kartoju, praktiškai nematau jokių galimybių, kad tarptautinės institucijos, kuriose dalyvauja Vakarai, imsis šio tyrimo. Taip, jos padarys viską, kad to išvengtų", — pridūrė Lavrovas.

  Ministras pridūrė, kad NATO operacija buvo vykdoma "su ypač žiauriais visų tarptautinės humanitarinės teisės principų pažeidimais, nes buvo bombarduojami civiliniai objektai". Jis paminėjo pavyzdžius, kai NATO oro pajėgos bombardavo keleivinį traukinį, televizijos centrą. Pasak jo, šiandien šis precedentas atsikartoja, tik kitais būdais.

  "Jie bando pasinaudoti šia patirtimi, kai tam tikras žiniasklaidos priemones vadina ne žiniasklaida, o "propagandos įrankiais". Beje, būtent taip Prancūzijoje vadinamos naujienų agentūros "Russia Today" ir "Sputnik". Šių agentūrų žurnalistams draudžiama atvykti į renginius, kuriuose akredituotos kitos žiniasklaidos priemonės. Žurnalistai kaltinami tuo, kad jie yra "propagandos skleidėjai" — būtent taip jie paaiškino būtinybę bombarduoti Belgrado televizijos centrą", — aiškino Rusijos užsienio reikalų ministras.

  1999 metais dėl ginkluoto Kosovo išlaisvinimo armijos ginkluotų separatistų ir Serbijos policijos susirėmimo NATO pajėgos, ignoruodamos JT Saugumo Tarybos poziciją, bombardavo tuometinę Jugoslavijos Federacinę Respubliką (kurią tuo metu sudarė Serbija ir Juodkalnija).

  NATO oro atakos tęsėsi nuo 1999 metų kovo 24 dienos iki birželio 10 dienos. Tikslus aukų skaičius nežinomas. Remiantis Serbijos valdžios institucijų skaičiavimais, sprogimų metu mirė apie 2,5 tūkst. žmonių, iš jų 89 vaikai. 12,5 tūkst. žmonių buvo sužeisti. Apskaičiuota, kad materialinė žala siekia nuo 30 iki 100 mlrd. dolerių.

  Tegai:
  šaudmenys, NATO, Serbija

  Svarbiausios temos